09/18/2011 – Gwyneth Paltrow – 63rd Annual Primetime Emmy Awards – Arrivals – Nokia Theatre L.A. Live – Los Angeles, CA, USA – Keywords: Orientation: Portrait Face Count: 1 – False – Photo Credit: Andrew Evans / PR Photos – Contact (1-866-551-7827) – Portrait Face Count: 1

Artık raflarda gördüğümüz kimyasal ürünlerin mucizesine inanma devri sona erdi. Artık dönem, alternatif tıb ve imkanlarından medet ummak. Bu trendin sesleri, güzellik dünyasında da hiç olmadığı kadar güçlü şekilde duyuluyor. Peki doğallık demişken faydalarını saymakla bitmeyen Aloe veranın güzellik faydalarına göz atmak ister misiniz?

aloe vera faydalar

Yüzyıllardan bu yana kullanılmakta olan alove veranın özellikle güneş yanıklarına iyi geldiğini duymuşsunuzdur. Ama aloe veranın faydaları bununla sınırlı değil. Bu sihirli bitkiyi bakım rutininde birçok alanda kullanabileceğinizi bilmelisiniz.

 

1- Makyaj temizleyicisi

İster inanın ister inanmayın ama aloe vera sayesinde birkaç hamlede makyajınızı temizleyebilirsiniz. Yapmanız gereken ise bir parça pamuğa az miktarda saf aloe vera eklemek ve kullanmak.

2- Kırışıklıkları giderir

2009’da Annals of Dermatology’de yayımlanan bir çalışmaya göre 90 gün boyunca dahili desteğin yanında aloe vera jeli kullanıldığında kırışıklıklarda gelişme ve cilt esnekliğinde artış gözlemlenmiş.
maske4

3- Cilt inflamasyonunu azaltır

Kızaran ve kabaran ciltler sadece akne oluşumuna eğilimli olanlar değil. Aloe vera kızarıklığı ve inflamasyonu azaltarak, akneye bağlı inflamasyonun iyileşmesini sağlıyor. Üstelik bu faydalar sadece akne için değil, çünkü aloe vera her tür cilde iyi geliyor.

4- Ağız bakımı için

2014’teki bir çalışmaya göre aloe vera içerisindeki bir polisakkarit, oral ülserler ve kendilerinden kaynaklanan acıların azaltılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, bölgesel olarak uygulandığında diş eti iltihabına da iyi geliyor.

5- Kaş bakımı

Hiç kullanışmamış bir maskara al ve aloe vera jeline batır. Kaşlarına sürdüğünde, tüm gün şekillerinin hiç bozulmadığını göreceksin.

 

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın