Hayat tarzınıza uygun yeni insanlarla tanışma fikri oldukça cazip değil mi? Günümüzde sıklıkla kullanılan “dating” uygulamalarına yeni bir soluk getiren Aura, işte tam olarak bunu mümkün kılıyor. Uygulama, sahip olduğu “Favori Mekanlar” ve “Yüz Tanıma” özellikleri ile gerçek hayata oldukça yakın bir deneyim sunuyor.

Yeni Normal: “Dating” Uygulamaları

Teknolojinin hayatımızın her alanını kolaylaştırdığı bir gerçek. Bundan olumlu anlamda etkilenen bir alan da sosyal çevrelerimiz oluyor. Yeni insanlarla tanışmak ve yeni sosyal çevreler geliştirmek artık çok daha çevrimiçi bir hale geldi.

Günümüzde bu yeni normale aracılık eden yüzlerce “dating” uygulaması var. En sık indirilen ve tercih edilen mobil uygulamalar arasında da bu kategorideki app'ler yer alıyor. En popüler “dating” uygulamaları arasına, son aylarda dünya çapında ilgi çeken yeni bir oyuncu daha katıldı: AURA.

DATING UYGULAMA DENEYİMİNE YEPYENİ BİR SOLUK: AURA

Kendini ‘hayat tarzı eşleştirme ®️’ uygulaması olarak tanımlayan AURA, sevdiğiniz, gitmekten keyif aldığınız yerleri profilinize ekleme olanağı sağlıyor. Daha sonra bu mekanları bir “veri noktası” olarak kullanarak, benzer yerlere giden, yaşam tarzı sizinle uyuşan insanları saptıyor ve sizin daha uygun profillerle eşleşmenizi sağlıyor.

Yani diğer dating uygulamalarında sadece çevrenizdeki insanlarla eşleşirken, AURA deneyiminizi daha da kişiselleştirip, hem çevrenizde olup hem de hayat tarzı size yakın olan insanlara eşleşmenize olanak sağlıyor. Bu yaklaşım dünyadaki dating uygulamaları arasında bir ilk.

AURA ZAMAN İÇİNDE SİZİ DAHA İYİ TANIYOR

AURA’nın algoritması, gelişmiş makine öğrenimi sayesinde bir çok veri noktasını analiz edip ilginizi çekmeyecek, gerçek hayatta tanışma ihtimaliniz olmayan kişileri size önermezken, gerçek hayatta benzer hayat tarzlarına sahip,  tanışmaktan ve tanımaktan keyif alacağınız kişileri size önerecek şekilde çalışıyor.


Aura INC, bu yeniliği açıkladığı basın toplantısında,  "Online sosyalleşme deneyiminiz artık daha kişiselleştirilmiş ve gerçek hayattakine daha yakın…”  ifadelerini paylaştı.

GÜVENLİ BİR ORTAM

AURA, platforma üye olmak isteyen bütün profilleri, kayıt anında telefonun ön kamerası ile gerçek zamanlı onaylayan alanındaki tek uygulama olma özelliğini de taşıyor. Yüz tanıma teknolojileri kullanarak, doğrulanmış profilleri bizimle buluşturan Aura, bu sayede sadece onaylı ve gerçek profillerden oluşan son derece güvenli bir ortam sağlamayı hedefliyor.

 
ŞEHRİNDEKİ TREND YERLERİ KEŞFET

Kendini bir dating uygulamasından öte, ileri teknoloji bir sosyalleşme platformu olarak konumlandıran Aura, kullanıcılarına bulundukları şehirdeki popüler yerleri gösteren ‘Trend Yerler’ adında editoryal bir özelliğe de sahip. Bu özellik sayesinde kullanıcılar şehirlerindeki popüler yerleri, yeni trendleri keşfedebiliyor. Diğer bir deyişle şehrinin ritmini yakalayabiliyor.

Uygulama hem App Store hem de Play Store’dan indirilebilir. Ücretsiz indirilebilen uygulama, kullanıcılarına bazı premium özellikler de sunuyor.