Oldukça zayıf bir bedene sahip olsanız bile, bazen kalıtsal olabilen kalın ayak bileği özelliği nedeniyle daha kalın görünebilirsiniz. Bu egzersizlerle ayak bileğinizin daha ince bir yapı alması mümkün.

Ayak bileği inceltmek için dikkat etmeniz gerçekleştirmeniz gereken hareketler;

0f46dc819171424f3066b0ebd4c4feec

Makas Egzersizi

Sırt üstü uzandıktan sonra ellerinizi kalçalarınızın altına yerleştirerek belinizi destekleyin.Harekete başlamadan önce karnınızı sıkın.Belinizin düz pozisyonunu bozmadan, bacaklarınızı sanki bir makas gibi yukarı aşağı hareket ettirin.Bacaklarınızın düz olmasına ve hareket bitimine kadar yere değmemesine dikkat edin. Ayak baş parmağınız karşıyı gösterecek şekilde ayağınızı konumlandırın.

ayak-bileklerini-inceltmek-icin_20131223103854_b (1)
İleri-geri çekme hareketleri

Yere oturun ve bacaklarınızı ileriye doğru dimdik uzatın. Ardından ayaklarınızı dizlerinizden kırarak vücudunuza doğru çekin içinizden 10’a kadar sayın. Bu işlemi 3-4 dakika boyunca uygulayın.

Plié-Squat-Jump-15-Reps (1)
Plié Squat Jump

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun. Ayaklarınızı dışa çevirin ve ellerinizi kalçana koy. Parmak uçlarınızda yükselin, dizlerinizi bükerek uyluklarınız yere paralel oluncaya kadar geriye doğru alçalın. Yerden yukarı zıplayın, ayaklarınızı kalça genişliğinde açık tutun ve parmak uçlarınızla yumuşak bir şekilde yere inin. 5-20 tekrar yapın.

 

Total
3
Shares

Bir cevap yazın