AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 MADDE

Ayrılık sonrası sağlıklı düşünememeniz normal. Ama ya asıl önemli olan noktaları ıskalıyorsanız?

İşte ayrılıkla başa çıkarken unutulan en önemli 9 şey

 

AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 ŞEY

1. Çarşaflarınızı değiştirin!

Hemen hemen hepinizin unuttuğu bu madde aslında en önemlisi! Şimdi ağlamayı bırakın ve nevresim takımlarınızı değiştirin. Akşam tam uykuya hazırlanırken kokusunu alıp tekrar hıçkırıklara boğulmanızı istemeyiz. Unutmayın, yeni çarşaflar = yeni başlangıçlar!
AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 ŞEY

 

2. Sosyal medya hesaplarından uzak durun!

Bu maddeye uymayacağınızı bildiğimiz için küçük bir düzeltme yapıyoruz: Onu sosyal medyadan silin! Eğer anlaşarak ayrıldıysanız neden sosyal medyadan takipleşmemeniz gerektiğiyle ilgili kibar bir mesaj yazabilirsiniz. Ancak ateşli bir kavga sonucunda ayrıldıysanız silin gitsin. Her tweetinden ima çıkartmaya çalışacak, yanındaki insanları kıskanacak, hele ilişkisi olduğunda küplere bineceksiniz. En iyisi kendinizi bu stresten kurtarın.

AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 ŞEY
3.  Ayrılık şarkıları listesi oluşturun!

Otobüsle evinize giderken aniden çalmaya başlayan şarkınızı duyup gününüzün berbat olmasına izin vermeyin. Kulaklıkları takmadan önce tedbirinizi alıp moralinizi yerine getirecek şarkıların listesini oluşturun. Adele’i bir kenara kaldırıp Beyonce’lerle ve Taylor Swift’lerle enerji dolmanın tam zamanı!

AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 ŞEY
4. 30 gün detoksu yapın!

Tabii ki yeşil sebze suyu ve salatalıklardan oluşan bir detoksa girip ayrılık vücudunuzu oluşturabilirsiniz. Ancak bizim burada kastettiğimiz “Eski-Sevgili-Detoksu”. Sosyal medyadan takip etmeyin, arkadaşlarınızı konusunu açmamaları konusunda uyarın, eski resimlere bakmayın ve olabildiğince düşünmemeye çalışın. İlk birkaç gün sınırlarınızı zorlayabilir ancak bir alışkanlıktan kurtulmanın en kolay yolu olabildiğince uzun süre uzak kalmakta yatıyor.

AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 ŞEY
5. Arkadaşlarınızın desteğini alın!

Evde kaldığınız sürece geçirdiğiniz anıları düşünecek, cam kenarında depresifleştikçe depresifleşeceksiniz. Arkadaşlarınıza üstesinden gelmeye çalıştığınız durumu açıklayın ve desteklerine ihtiyacınız olduğunu belirtin. Bu sürede eski sevgilinizle yaptığınız aktiviteleri arkadaşlarınızla yapabileceğiniz gibi yeni mekanlar ve yeni tatlar da deneyebilirsiniz! Arkadaşlarınızla sinema, kahvaltı, gece gezmeleri, hatta bir bardak kahve bile keyfinizi yerine getirebilir!

AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 ŞEY
6. Yeni bir tarz deneyin!

Yeeni sezon alışverişine çıkın, yeni bir saç rengi deneyin, ya da tırnaklarınıza yeni bir model yaptırın! Yeter ki kendinizi yeni ve ferah hissedeceğiniz bir tarz olsun. Eğer kısa bir saç kesimi gibi radikal bir karar verecekseniz yaptırmadan önce pişman olmayacağınızdan emin olun.

AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 ŞEY
7. Baş döndürücü bir profil fotoğrafı ekleyin!

Yeni tarzınızı dünyaya göstermenin zamanı! Yeni kıyafetlerinizi üzerinize geçirin, seksi bir makyaj ve göz alıcı gülümsemeniz ile yenilenmiş bir biçimde sosyal medyaya dönün. Bu arada fotoğrafınızın altına şarkı sözleri ya da imalı cümleler yazmaktan kaçının. Çünkü kimseye açık açık nispet yapamayacak kadar havalısınız, unutmayın!

AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 ŞEY
8. Anıları yok etmeyin!

Ayrılmanın öfkesi ve üzüntüsüyle sanki eski ilişkimiz hiç yaşanmamış gibi davranmak isteriz. Ancak ondan geriye kalan tüm anıları yok ettikten yıllar sonra “Keşke tüm o fotoğrafları silmeseydim” diyeceğinizi biliyoruz. Anlık sinirle hareket etmek yerine önce ayrılık acısını atlatmayı bekleyin. Bu sürese fotoğrafları bir USB’de toplayıp, onu hatırlatan eşyaları ise kutulara kaldırıp bir arkadaşınıza götürebilirsiniz. Zamanı geldiğinde geri almak üzere tabi!

AYRILIKLA BAŞA ÇIKARKEN UNUTULAN EN ÖNEMLİ 9 ŞEY
9. Kalp atışınızı arttırın!

Koşuya çıkın, mekik çekin, spor salonuna yazılın, farketmez. Yeter ki endorfin hormonu salgılayacak aktiviteler bulup tekrar mutlu olabileceğinizi görün. Aynı zamanda tüm o mutsuz anlarınızda yediğiniz çikolataların kalorisini yakacak ve fit bir vücuda kavuşmuş olacaksınız. Siz dumdüz karnınız ve sıkı bacaklarınızla salınırken bırakın gerisini onlar düşünsün!

Görseller: Pinterest

Total
5
Shares

Bir cevap yazın