BAHARIN CESARET İSTEYEN MAKYAJ TRENDİ SİMLİ GÖZYAŞLARI_kapak

Baharın gelişiyle birlikte yaklaşan Coachella Festivali, her zamanki gibi tüm bir yılın bahar ve yaz ayları güzellik (ve tabii ki giyim) trendlerini etkilemeye hazır. Festivalin güzellik konusundaki etkilerini, şimdiden göz makyajlarında görmeye başladık.

Bir hayli cesaret istiyor gibi görünen ancak uyguladıktan sonra ortaya çıkan cool görünüm için denemeye değer olan bu göz yaşlarının ayak seslerini ilk kez Burberry‘nin Sonbahar 2016 şovunda görmüştük. Defilenin makyaj artisti Wendy Rowe bu trendi “mutluluk gözyaşları” olarak adlandırmış ve tüm görünümleri David Bowie‘ye ithaf etmişti.

BAHARIN CESARET İSTEYEN MAKYAJ TRENDİ SİMLİ GÖZYAŞLARI (1)

Getty

Aradan çok zaman geçmeden trendi sokaktan kırmızı halıya kadar her yerde görmeye başladık. Bunu podyumdan ilham alıp deneyen ilk isim, Pride and Prejudice and Zombies filminin prömiyerindeki görüntüsüyle Suki Waterhouse oldu. Her zaman vintage parçalarla modern görünümler yaratmayı başarmasıyla ünlü Waterhouse’un elbisesiyle uyumlu altın rengi simli gözyaşı efekti oldukça etkileyici bir görünüm oluşturmuştu.

Sonrasında ise Elle Fanning, Saint Laurent defilesinde bu trendin daha da yayılacağının müjdesini verdi.

BAHARIN CESARET İSTEYEN MAKYAJ TRENDİ SİMLİ GÖZYAŞLARI (2)

Getty

Trendin hızla yayılmasının ardından Instagram‘ın pek çok ünlü makyaj gurusu, #glittertears hashtag’ini kullanarak bu mutluluk gözyaşlarını uyguladıkları görünümü paylaştılar. Şu sıralar Instagram’ın en popüler makyaj hashtag’i olan #glittertears, pek çok farklı görünüme sahne oluyor.

İşte Instagram’ın ünlü makyaj fenomenlerinden en iyi uygulamalarıyla simli gözyaşları (ya da diğer bir deyişle mutluluk gözyaşları) trendi:

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın