Belma Ozdemir AW15-2

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 19 Mart’ta 12:30’da gerçekleşecek olan Belma Özdemir defilesini listenize mutlaka eklemenizi öneririz.

2007 yılında Beymen Academia birinciliği olan Belma Özdemir’in başarıları arasında; 2003 yılında Türkiye’ye birinciliği getiren Sertab Erener’in Eurovizyon sahne kostümü; Nil Karaibrahimgil’in sahne ve klip kostümleri; 2011 yılında vizyonda giren Caner Alper & Mehmet Binay imzalı Zenne filminin kostümleri ve Argande’nin Güneydoğu Anadolu’daki kadınlara çalışma olanağı sağlayan sosyal sorumluluk projesinde 2015 yaz ve kış tasarımlarını üstlenmek de var. Tasarımcının Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul F2015’te sunmak üzere hazırladığı Fun Fatale koleksiyonu, ilhamını 60 ve 70’lerden, müzik, dans ve seyahat tutkularından alıyor.

Yaşamın daha eğlenceli bir hale geldiği, dünyanın özgürlüğüne kavuştuğu yılları yansıtan koleksiyon tatlı sarı bejlerden kemik ve grilere, narçiçeği ve pembe tonlarından siyahlara uzanıyor.

Fun Fatale Belma Özdemir’in dünyanın pek çok yerine yaptığı seyahatlerin bir yansıması olarak ortaya çıkıyor. Koleksiyonda görülen Kuzey Amerika yerlilerine ait yılan ve dalga gibi figürler de bu yansımalardan birkaçı. Tasarımcı Fun Fatale koleksiyonunu göz alıcı detaylar, gelenek dışı ve kışkırtıcı çağrışımlar, farklı malzeme birleşimleri, kesim-kup kontrastları ve hareketliliğin yalın formlarla oluşturduğu ahenk olarak nitelendiriyor.
Belma Ozdemir AW15-1

Total
0
Shares

Bir cevap yazın