Beyonce, pandemi nedeniyle internet üzerinden gerçekleşen mezuniyet kutlaması ‘Dear Class of 2020’ye katılan ünlüler arasındaydı.

Ünlü yıldız konuşmasında özellikle her alanda gerçekleşen cinsiyetçiliğin altını çizdi.

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

“Hala sektörü erkekler domine ediyor ve bir kadın olarak yapmak zorunda olduğumuz gibi fırsat tanıyan kadın rol modelleri yeterince görmüyorum. Sektörde yeterince siyah kadın yer almıyor. Dolayısıyla ben bir yer almaları için onları davet etmek zorunda kaldım. Bu, haksızlığa uğrayan, göz ardı edilen ve görülmeyi bekleyen insanları, kadınları işe almak anlamına geliyordu.”

Beyonce sosyal medyada da ses getiren konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Genç kadınlar, geleceğimizin liderleri, dünyayı sizin değiştireceğinizi biliyorum. Sizi görüyorum. Siz dünyanın ihtiyacı olan her şeysiniz. Bu gücü harekete geçirin. Akıllı olun. Ve genç krallar, hassas davranarak erkekliği yeniden tanımlayın. Öne çıkmanın pek çok farklı yolu var. Sizin ve tüm insanların ustaca bir armağanla doğduğuna inanıyorum. Dünyanın sizi belli bir yolla öne çıkmak zorunda olduğunuza inandırmasına izin vermeyin. Ve hayır, öne çıkmak için aynı şekilde konuşmak zorunda değilsiniz. Ama armağanınızı size özgü yollarla evrene yaymalısınız.”

Total
0
Shares