Kadınları, yüksek enerjili koşu ve antrenmanlarla sporun gücünü deneyimlemeye davet eden Nike, “Nike Women’s Etkinlik Serisi” kapsamında düzenlenen 5 km’lik Nike Women’s İstanbul koşusunu 6 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirdi. Türkiye’de kadınlar için ilk kez düzenlenen koşu, Maçka’daki Küçükçiftlik Park’tan başlayarak aynı noktada sona erdi.

BultenEklenti-635691936141515000

 

 

Yarışmanın 1.si Damla Çelik, 2.000 TL’lik Nike hediye çekini Nike Koşu Avrupa Bölgesi Marka Direktörü Debra Freeman’dan alırken, aynı zamanda 27 Haziran’da İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenecek “Nike Women’s Race Stockholm” koşusuna gitme şansını yakaladı. Yarışmanın 2.si Elif Tozlu 1.000 TL, 3.sü Lütfiye Kara ise 500 TL hediye çeki kazanırken, katılan herkese günün anısına özel tasarlanan kolye hediye edildi. Aralarında Ezgi Mola, Çağla Kubat, Hande Doğandemir, Ece Vahapoğlu, Ayşe Tolga, Venessa Sason Raisa Sason, Elvin Levinler’in de bulunduğu binlerce kadın, koşu sayesinde süprizlerle dolu anlar yaşadı.

 

BultenEklenti-635691936300421250

 

Binlerce kadının katılımıyla gerçekleştirilen koşu öncesi yarışmacılar; masaj, dövme, tırnak boyama ve saç örme stüdyosunda eğlenceli dakikalar geçirdi. Yarış sırasında ise koşucuların üzerine güllerin dökülmesi ve onları motive etmek için hazır bekleyen bandoyla unutulmaz bir deneyim yaşatıldı.

İstanbul Valiliği’nin de desteklediği Nike Women’s 5K İstanbul koşusuna katılanlardan alınan kayıt ücretlerinin bir bölümü, Türkiye Atletizm Federasyonu’na bağışlanacak.

 

 

Nike Women’s Etkinlik Serisi

Nike Women’s Etkinlik Serisi, San Francisco’da yaklaşık 10 yıl önce düzenlenen ilk Nike Women’s Maratonu’yla başladı. Dünya çapında 200 bini aşkın kadının vizyonunu genişletmeyi, ilham vermeyi ve dayanışma duygusunu aşılamayı hedefleyen seride, “Nike Women’s Race” ve “N+TC Tour” etkinlikleri yer alıyor. Nike Women’s Etkinlik Serisi 2015 yılında rotasını, İstanbul, Toronto, Londra ve Hong Kong gibi dünyanın önemli şehirlerine çeviriyor.

 

BultenEklenti-635691936961358750

Dünyada kadınlar için tasarlanan en büyük yarış serisi olan NikeWomen’s Race, aralarında İstanbul’un da olduğu 20 büyük şehirdeki muhteşem parkurlarda, 10 km’den yarı maratona kadar çeşitli mesafe seçenekleriyle sunuluyor. Her seviyeden koşucuyu sınırlarını zorlaması için motive eden yarışlar, kadın koşuculardan oluşan küresel bir topluluğu buluşturuyor. Koşu kapsamında heyecan verici yeni parkurlar yer alırken, elit sporcularla tanışma imkânı da sunuluyor. Yarışı tamamlayan tüm kadınlara, katıldıkları şehrin adını taşıyan birer madalya hediye ediliyor.

#werunistanbul

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın