bozcaada

Bir Boşnak atasözü der ki; “Seyahatin önündeki tek engel, kapının eşiğidir.” Artık yavaş yavaş sert kış aylarını geride bırakmaya başladığımız şu günlerde, o kapının eşiğini aşıp, Ege’den ılık bir bahar esintisinin yüzünüzü okşamasına izin vermenin zamanı iyiden iyiye geliyor.

Rotanızı Kuzey Ege’ye, Çanakkale’nin küçük, şirin ada kasabasına çevirdiğinizde; sizleri dar sokakları, Arnavut kaldırımları, mavi panjurlu evleri, serin suları, saklı koyları, üzüm bağları, tadı damağınızda yer edecek ve hatırınızdan hiç çıkmayacak enfes şarapları ile Bozcaada karşılayacaktır.

Tarihi antik çağlara dayanan Bozcaada’ya Çanakkale’nin Geyikli beldesinden arabalı vapur ile yaklaşırken ilk olarak sizi adanın doğusunda yer alan Bozcaada Kalesi selamlayacak… Adaya ayak bastığınız anda adanın huzuru ruhunuzu saracak ve ada sokaklarında dalga dalga yayılan nefis ada üzümlerinden yapılmış şarap kokuları aklınızı başınızdan alacaktır.
bozcaada
Heredot’un  “Tanrı, insanlar uzun ömürlü olsunlar diye Bozcaada (Tenedos)’yı yaratmış” söyleminden yola çıkarak, bu uzun yolculukta artık www.bozcaadatatili.com size rehberlik edecek…

Bozcaada’ya dair ne varsa, artık Ada’ya açılan pencereniz; www.bozcaadatatili.com‘dan ulaşabileceksiniz. Ada planları yapmaya başladığınızda konaklamanızdan, restoran tercihlerinize kadar geniş bir yelpazede Ada’daki işletmeleriwww.bozcaadatatili.com sitesi üzerinden bulabilecek, yine Ada’da görülmesi gereken yerlere dair önerileri, feribot seferlerini, güncel hava durumu ve ada aktiviteleri ile Ada’ya dair tüm duyuru ve haberleri de yine buradan takip edebileceksiniz.

www.bozcaadatatili.com sitesi sosyal medya hesapları üzerinden de adaya dair en güzel fotoğraf ve en güncel paylaşımları da takip edebileceksiniz;
https://instagram.com/bozcaadatatili/
https://www.facebook.com/bozcaadatatili
https://twitter.com/BozcaadaTatili

Total
68
Shares

Bir cevap yazın