BİR ERKEK İLE BİR KADIN ARKADAŞ OLABİLİR Mİ

İşte dünyanın en çok sorulan sorularından biri: Bir erkek ile bir kadın arkadaş olabilir mi? Kim bilir, bu ve bunun gibi pek çok sorunun cevabı için okumaya devam edin…

1) Negatifi bırakıp pozitifi seçin!

Kendinizi paranoyanın esiri olmuş gibi hissettiğiniz ve “Abartıyor muyum acaba?” diye düşündüğünüz her an pozitif tarafa geçmeye kendinizi ikna etmeniz lazım. Onunla ilgili pozitif şeyleri düşünün; örneğin daha önce size ne kadar dürüst davrandığını, size güven vermek için yaptıklarını ve sizi nasıl sevdiğini düşünün. Bu rahatlamanızı sağlayacaktır.

12

2) Varsayım yapmayın!

Belki de gerçekten şarjı bitmiştir? Olmayan olaylar düşünüp kendinizi yiyip bitirdiğiniz her an zararınıza olacaktır. Saatlerce kendi kendinize çeşitli senaryolar kurmaktansa ona sorabilirsiniz. Tabii bunu yargılar gibi değil, normal yapmalısınız. Mantıklı bir açıklaması illa ki vardır, eğer yoksa da doğruyu öğrenmiş olursunuz.

3d

3) Detaycı olmayın!

Her söylediğini sürekli didik didik etmeyin. Erkekler gerçekten düz varlıklardır bunu kabullenin. Size o gün her zamankinden daha iyi ya da daha kötü davranıyor olmasının altında sürekli bir şeyler aramayın. İnsanların ruh halleri her zaman aynı kalamaz bunu kendinizden de biliyor olmalısınız.

9

4) Şimdi sakin olun ve o telefonu yere bırakın!

Sürekli onu takip etmeyi bırakmalısınız. Böylesi ikiniz için de en iyisi olacaktır. Kendi sosyal yaşantınızı ya da iş hayatınızı kesinlikle ihmal etmeyin. Eğer sadece onu düşünürseniz takılacak pek çok şey bulursunuz ve mutluluk yerine mutsuzluğu seçmiş olursunuz. Bir ilişki yaşıyor olmanız, 24 saat birbirinizin hayatına müdahale etme hakkına sahip olduğunuz anlamına gelmez.

15

5) Kendinizi oyalayın!

Sevgiliniz ya da eşiniz gece arkadaşlarıyla dışarı çıktıysa, siz neden bütün gece evde oturup neler yapıyor olabileceğine dair türlü türlü senaryolar yazıyorsunuz ki? Onun yerine arkadaşlarınızla bir şeyler yapabilirsiniz. O meşgulken siz de kendinize oyalanacak şeyler bulursanız, onun aslında yapmadığı şeyleri aklınızdan bile geçirmeyeceksiniz.

11

6) Bir erkek ve bir kadın arkadaş olabilir mi?

Belki çoğu kişi buna inanmıyor fakat dünyada bunu başaran çok kişi var. Sevgilinizin kız arkadaşlarını potansiyel tehlike olarak görmekten vazgeçin. Hem neden bir başkasını onun aklına sokuyorsunuz ki?

6

7) Kendinizi tanıyın!

Aşırı paranoya yaptığınız ve ardından pişman olduğunuz zamanlarda sizi buna iten durumları öğrenin ve farkında olun. Bir daha bu tarz bir olayla karşılaştığınızda kendinizi frenlemeniz için çok faydası olacak!

10

8) Güvensizliğinizi onunla paylaşın!

Eğer sizi gerçekten seviyorsa sizi bunun için terk etmeyecektir. Tam tersine sizi kaybetmemek için bu problemi çözmek için elinden geleni yapacaktır. Kuruntularınızı, o ne yaptığında bu tarz şeyler düşündüğünüzü çekinmeden anlatın. Sonunda ilişkiniz kazanacak!

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın