338703-james-bond
Vücudunuzun en hassas kısmını hafife alıyor olabilirsiniz: Teniniz. O yüzden dokunma tekniklerini öğrenseniz iyi olur.

Vücudun yatakta en çok ilgilenilen bölgeleri genelde cinsel organlar olur. Doğal olarak… Ancak en hassas bölgelerinizden biri var ki sizi baştan aşağı sarıyor: Teniniz. Dört buçuk metre genişliğindeki bir yüzeyden bahsediyoruz. Tenimizin yüzeyi hassas sinir alıcılarıyla dolu. Bu yüzden de aslında hazzı tetikleyen en temel bölge tenimiz sayılır. Size seksi gelen bir çocukla tanıştığınız zaman kızarır, o size dokunduğunda karıncalanır ve birkaç okşamadan sonra cinsel organınız harekete geçmeye başlar.

Duyusal olarak hissettiğiniz şeyin avantajları haricinde olayın bir de duygusal yönü var. The Beter Sex Guide to Extraordinary Lovemaking kitabının yazarı Doktor Yvonne K. Fulbright, tensel temasın oksitosin üretimini harekete geçirdiğini ve endorfin salgılanmasını sağladığını söylüyor ki endorfin salgılamak birisine karşı beslediğiniz duyguları arttırır.

Dahası, bütün vücudu kapsayacak bir keşfe çıkmak partnerlerinizin birbirine olan tutkusunu daha da arttırıyor. Kinsey Institute’da cinsellik eğitmeni olarak görev yapan Debby Herbenick’e göre birbirinizin tenine dokunmak ter üretimini arttırır ve sizi bilinçaltında birbirine bağlayacak olan doğal kokuların ortaya çıkmasını sağlar. Tensel temasın püf noktaları için okumaya devam edin.

Total
3
Shares

Bir cevap yazın