Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz saç tipinize uygun maske tarifleri:

hair2
Kuru saçlar için
Hint yağı maskesi
Bu maske için ihtiyacınız olan küçük bir şişe hint yağı, bir yumurta sarısı ve yarım yemek kaşığı konyak. Bütün bu malzemeleri iyice karıştırıp saçlarınıza köklerinden uçlarına sürün. Bu karışımı saçınızda yaklaşık iki saat kadar bekletin ve daha sonra saçlarınızı ılık suyla temizleyin. Bu maskeyi saçınıza haftada bir kez uygulayın.
Zeytinyağı maskesi
Zeytin yağı kuru saçlar için en iyi tedaviyi sağlar. 20 ml zeytin yağını biraz ısıtın ve bir fırça ile saçınıza yedirin. Bu işlemi saçınızın köklerinden uçlarına doğru yapın. Zeytin yağını saçınızın tamamına yaymak için saçınızı tarayın. Bu şekilde saçınızı 30 dakika bekletin ve şampuanla yıkayın. Eğer saçlarınız çok yıpranmışsa zeytin yağını sürüp yatın ve sabah yıkanın. Bu sayede saçınızda yeniden keratin oluşur, daha güçlü ve parlak saçlara kavuşursunuz.
Besleyici ve nemlendirici maske
Bu maske için bir yumurta, bir yemek kaşığı sirke ve bir yemek kaşığı zeytin yağına ihtiyacınız var. Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra maskeyi köklerden uçlara doğru bütün saçınıza yedirin. Karışımın saçınızın her yerine ulaşmasını sağlamak için tarak kullanın. Maskeyi saçınızda yaklaşık 15 dakika bekletin ve sonra ılık suyla temizleyin.
Total
1
Shares

Bir cevap yazın