Üniversite eğitimi için taşındığı İzmir’de; kaderinin onu bambaşka nedenlerle bu şehre yönlendirdiğini bilmeden, okuduğu Arkeoloji Bölümü’nün derslerine girip, bir yandan da ilk sahne tozunu yutmuş Burcu Biricik… Hayatının dönüm noktası ise katıldığı yarışma programı Artiz Mektebi olmuş. Son günlerin en konuşulan dizi karakterlerinden Hayat Şarkısı’nın Hülya’sı olarak her hafta evimize konuk olan oyuncu, bu kez doğal güzelliğinin sırlarını bizimle paylaştı.
burcu biricik

 

Gençlik Dönemi
“Çocukken altın saçlı tatlı bir çocuktum, ancak ergenlik dönemimde bayağı çirkin bir genç kıza dönüştüm. Bunalıma girmiştim. Saçını tamamen kestirip, erkek pantolonuyla okulda gezen bir tip oldum birden. Hayatımın hiçbir döneminde ‘süslü’ olmadım. Aksine, uyku hep daha tatlı geldiği için yataktan son dakikada kalkıp üzerine ilk bulduğunu geçiren, bakımsız bir kızdım hep. Bu konuda anneme hiç benzememişim. O her zaman bakımı, süsü, iyi giyinmeyi, makyajı seven bir kadındı. Onu örnek alsaydım bambaşka biri olurdum. Ben ne kadar sadeysem, o da bir o kadar ışıl ışıldır. Güzelliğinin de farkındadır. Tüm bu sadelik merakıma rağmen, saçımı on yedi yaşımda çikolata kahvesine boyatmıştım ve çok sevmiştim ama şimdi fark ediyorum ki, daha yüz hatlarım bile oturmadığı için aslında yakışmamış. Otuzlarımda yine denemek isterim.”

burcu biricik - -

Günlük Ritüelleri
“Epey yorucu bir tempo içindeyim. Bu nedenle, özel şeyler için zaman yaratabildiğim pek de söylenemez. Akşam yatmadan önce cildimi makyajdan arındırıp tonik ile temizler, ardından da gece ve göz altı kremimi sürerim. Dizide ağlama sahnelerim çok fazla olduğu için göz altı bakımıma korkumdan özellikle dikkat ediyorum. Ellerime ve ayaklarıma yoğun nemlendirici krem sürdürdükten sonra uykuya geçiyorum. Size anlattıkça aslında düşündüğümden de bakımlı olduğumu fark ettim şimdi ama itiraf edeyim; arada sırada, çok yoğun bir günün ardından makyajımı çıkarmadan uyuduğum da oluyor.”

burcu biricikin bakım sırları 3
Özel sırları
“Dişlerimi kimi zaman anneanne usulü karbonatla fırçalıyorum. İki ay arayla annemin benim için hazırladığı zeytinyağlı ve ballı maskeyi saçlarıma uyguluyorum. Bu günlerde pilates ve crossfit yapıyorum. Hatta hayatımın en düzenli spor yaptığım dönemindeyim. Spor sonrası zamanım varsa saunaya giriyorum ama asıl favorim kesinlikle buhar banyosu. Sonrasında da peeling ve nem maskesi uyguluyorum. Yılda bir kez de, genellikle yaz öncesi, saçımın rengini açtırıyorum. Güneşin de etkisiyle yaz boyu rengi daha da açılıyor ve başka bir renklendirme işlemi yapmama gerek kalmıyor. Yaz yaklaştığına göre, kuaförüme gitme zamanım da geldi demektir!”

 

burcu biricikin bakım sırları 21
Makyaj Seansları
“Eğer çekimim yoksa makyaj yapmamaya çalışıyorum. Makyaj yapacaksam da daha çok gözlerimi ön plana çıkarmayı seviyorum. Vazgeçemediğim makyaj malzemesi ise maskara… Sarışın olmamdan kaynaklanıyor sanırım, maskaram yanımdaysa kendimi daha iyi ve güvende hissediyorum. Bana göre makyaj ne kadar doğal tonlarda tutulur ve hafif yapılırsa o kadar güzel duruyor.”

 

İREM ERDOĞAN GÜZEY

FOTOĞRAFLAR: BURAK TEOMAN

 

 

Total
4
Shares

Bir cevap yazın