Pırlantalar, en cüretkar serüvenleri cesaretlendirirken, en coşkulu rüyalara ilham verir. Cartier, hayatımıza sunduğu ışıltılı dünya ile herkesin karakter ve kişiliğine heyecan veren bir güç katıyor; sonsuzluk alevi. Johan Renck’in yönettiği ve Karen Elson’ın rol aldığı Cartier’nin yeni filmi ‘The Invitation’, Cartier pırlantalarının üzerinde dans ettiği mücevherleri takan bir kadının kalbinden geçen tüm duyguları yansıtan heyecanlı ve çağdaş bir hikaye.

Cartier’nin mücevher dünyasını ışıklar şehri Paris’te gözler önüne seren ‘The Invitation’, Rue de la Paix’den Place Vendôme’a, Concorde’dan Grand Palais’ye kadar açılan ve ışıldayan binlerce yüzün yer aldığı bir oyun bahçesi. Kralların mücevhercisi Cartier’nin pırlantalarının sihriyle bir geceliğine bu ihtişamlı dünyaya katılan Karen Elson, bu ışıltılı beyaz Cartier pırlantaları ile izleyen bakışların anında ışıldamasını sağlıyor.

Cartier pırlantalarının büyüleyici gücü, daha önce hiç bu filmde olduğu kadar belirgin olmamıştı. Kırmızı kutunun içine atılan bir anlık bakış, kıvılcımların çakması için yeterli; Cartier’nin büyüsü, bizi rüyaların ötesine sürüklüyor.

cartier mücevher

Ağır ve iç içe geçmiş gümüş teller, 13 Rue de la Paix’de yer alan Cartier atölyesinde metamorfoz geçirerek platin işlemeye, hattın kendisi de saf bir harekete dönüşür. Cartier’nin bu teknik inovasyonundan yaklaşık yüzyıl sonra bile, çok ender bulunan değerli taş arayışı ilgi uyandırıcı bir liderlik özelliği olmaya devam ediyor. Müşterileriyle kurduğu ayrıcalıklı diyaloğunda Cartier, mücevher sanatçısının sanatını bütün arzuların özetine dönüştürür, bu da mükemmel tekniğin sezgileriyle birleşir. Bir bilezik olarak kullanılan bir sıra pırlanta, binlerce ateşle ışıldayan bir taç, Binbir Gece Masalları’ndan çıkıp gelen törensel bir kolye ve doğal bir incinin küresinden sanki sihirmişçesine sarkan otuz karattan fazla pırlantanın arasındaki bağ nedir? Bakış. El. Uzmanlık. Işık ve şeffaflığı idare edebilmenin, kabartma tekniği ve derinliği son derece farklı mücevher setlerine dönüştürebilmenin benzersiz zanaatkar ustalığı.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın