Pandemi nedeniyle aylardır ertelenen ya da iptal edilen etkinliklerin ardından, 2020 Venedik Film Festivali geniş çaplı önlemler ve sosyal mesafeyle birlikte gerçekleşiyor. Tüm dünyanın etkilendiği bu süreçte, festivalin jüri başkanlığını üstlenen Cate Blanchett kırmızı halıdaki tercihleriyle sürdürülebilirliğe dikkat çekerek örnek bir duruş sergiliyor.

Cate Blanchett, daha önceki yılların kırmızı halılarından aşina olacağınız elbiseleriyle adeta, modada sürdürülebilirliğin kırmızı halıda da etkileyici olabileceğini kanıtlıyor.

Blanchett, açılış gecesinin kırmızı halısında, Esteban Cortazar tasarımı parıltılı lacivert elbisesiyle boy gösterdi. Başarılı aktris bu tasarımı ilk kez, 2015 yılında BFI Londra Film Festivali'nde Carol filminin galasında giymişti.

2015- 2020

Blanchett, Venedik Film Festivali'nin bir sonraki gecesinde ise 2016 BAFTA Ödül Töreni'ne selam çakan bir görünüm tercih etti. Oyuncu, 2016 yılında siyah tüy bir etek kısmıyla tamamladığı Alexander McQueen tasarımı çiçekli büstiyeri, bu defa siyah klasik bir pantolonla tamamladı.

2016-2020

Cate Blanchett'ın bu sürdürülebilir iki tasarım tercihi ve festival boyunca giyeceği tüm kıyafetler, oyuncunun stil danışmanı olan Elizabeth Stewart'ın kurduğu Chic Relief kuruluşu tarafından müzayedede satışa sunulacak. Gelirin tamamı Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi'ne ve Facing History and Ourselves kurumuna bağışlanacak.