En çekici bulunan, en beğenilen ve en çok tercih edilen dekoltelerin başında şüphesiz ki göğüs dekoltesi geliyor. Ne kadar sevsek de en çok da bu bölgenin bakımını ihmal ediyoruz. Boyun ve göğüs kısmından oluşan dekolte bölgenize mutlaka bakım yapmalısınız.

Fazlasıyla hassas bir ciltten oluşan dekolte bölgesi, yaşlanma belirtilerinin de ilk olarak kendini gösterdiği yerlerin başında geliyor. Bunun önüne geçmek ve çekici bir göğüs dekoltesine sahip olmak için uygulamanız gereken bakımları sizin için yazdık!

Güneş koruyucu krem kullanın.

Yaşlanmanın en belirgin nedenlerinin başında güneş hasarları geliyor. Ancak yaşlanma belirtilerini azaltmak için yüz ve göz çevresine güneş koruyucu krem uygulamanız yeterli değildir; aynı şekilde boyun ve göğüs bölgenizi de korumalısınız. Bunun için geniş spektrumlu bir güneş kremi tercih etmelisiniz. SPF 50 içeren bir güneş koruyucu krem sizin için ideal olacaktır.

BAKIMLI GÖĞÜS DEKOLTESİ İÇİN İPUÇLARI

Yaşlanma karşıtı ürünlerle nemlendirin.

Kuru cilt yaşlanma belirtileri için uygun bir zemin oluşturur. Bunun önüne geçmek için boyun çevresine uygun nemlendirici kremler uygulayın. Özellikle yaşlanma karşıtı gece kremi, serum gibi ürünlerin boyun ve dekolte bölgenizde de etkili olacaklarını unutmayın.

Sırt üstü uyumaya özen gösterin.

Eğer yüz üstü uyumayı seviyorsanız size kötü bir haberimiz var. Araştırmalar gösteriyor ki, bu şekilde uyumak göğüs çevresinde kırışıklıklara neden olabiliyor. Sırt üstü uyku pozisyonunu alışkanlık haline getirmeyi deneyin.