H&M, modern bir dokunuşla vurguladığı cesur ve hayalsi estetiği ile tanınan, Beyrut merkezli Sandra Sandour markası ile iş birliği yaptı.

Güçlü kadın sanatçılardan ve doğanın güzelliğinden ilham alan koleksiyon,  genç ve güçlü bir görünüm yaratan el yapımı fırfırlar, romantik kumaşlar ve sakin bir renk paletinden oluşuyor.

Sandra Mansour x H&M koleksiyonu, 27 Ağustos'tan itibaren dünya çapındaki mağazalarda, Türkiye’de sadece Zorlu, İstinye Park, Akasya H&M mağazaları ve hm.com’da satışa sunulacak.

Sandra Mansour'un 2010 yılında kurduğu moda evi, Beyrut’un sanat ve çevresinden aldığı ilhamla birleşen detay ve işçiliğe verdiği önem tüm tasarımlarında parlıyor.

Sandra Mansour x H&M

Sandra Mansour x H&M koleksiyonu için Sandra; ilhamını doğadan ve Toyen, Dorothea Tanning, Lena Leclercq ve Bibi Zogbé gibi kadın sanatçılardan alıyor.

Elbise, bluz, etek, özel dikim ceket, baskılı bir tişört ve kapüşonludan oluşan kadınsı ve güçlü bir koleksiyon, hem vücuda oturan hem de uçuşan kumaşlar ve fırfırlı etek uçlarından oluşan hacimli tasarımlar,  fildişi, mantar grisi ve siyahtan oluşan renk paletiyle karışıyor. Her koleksiyonuna bir isim veren Mansour, bu Sandra Mansour x H&M iş birliğine ise; bir ayçiçeğinin gündüzden geceye güneşi takip etme biçiminden büyülendikten sonra “Fleur du Soleil” (Güneş Çiçeği) ismini vermiş.

Sandra Mansour x H&M

Puantiyeler, çiçekler ve ayçiçeği motifleri ince ve narin kumaşları zenginleştirip işçiliği vurgularken, kadınsı silüetler de gücü ve kentsel hayatı vurguluyor.

CEO ve tasarımcı Sandra Mansour koleksiyon hakkında “H&M iş birliğinin ilham kaynağı doğa ve doğal unsurlardı. Özellikle yaşam döngüsünü temsil eden ayçiçeği ve onun güneş ve ışığa olan bağımlılığı. Şiir ve ressamlar kumaş seçimine ilham verdi - karanlık danteller, jakarlar ve işlemeli organze kumaşlar. “Fleur du Soleil” koleksiyonuyla, dünyanın dört bir yanındaki kadınlara seslenerek onlara şu anda en çok ihtiyacımız olan “Umut” mesajı yollamak istiyorum.” diyor.

Sandra Mansour x H&M

“Sandra Mansour’un tasarımları hakkında ilk fark ettiğiniz şey, hayalimsi kalitesi ve saf güzelliği olur, sonrasında ise işçiliğe, hikaye anlatımına ve modern gençliğine çekilirsiniz. İçinde ayrıca kadınlığı güçlendiren bir şey de var. Böyle bir öncü ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz ve koleksiyonu dünya çapında sunmak için sabırsızlanıyoruz! ” diyor Maria Östblom, H&M Kadın Kıyafet Tasarım Direktörü.