Su cildin yüzeyinde biriken kir ve yağların ancak belli bir bölümünü ortadan kaldırır, bu yüzden cildiniz için doğru olan temizleyiciyi belirlemelisiniz.
manset

Temizleyicinizi de aynen nemlendirinizi seçtiğiniz gibi titizlikle ve cildinizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde seçmelisiniz. Suyla etkileşime geçen içerikler, bir emülsiyon oluşturarak toksinlerin, kirlerin ve ölü deri hücrelerinin temizlenmesini sağlayıp cildi canlandırıyor. Hollywood ünlülerinin güzellik uzmanı Terri Lawton, temizleme işlemimin cilt bakımının ilk adımı olduğunu söylüyor: “Eğer cildinizi doğru temizlemezseniz, uyguladığınız serum ve kremlerden yeteri kadar verim alamazsınız.”

Cildimi temizlerken fırça mı yoksa parmaklarımı mı kullanmalıyım?

Birçok temizlik cihazları, fırçalar, pedler ve havlular varken, cildinizi neyle yıkamanız gerektiği kafa karıştırıcı olabilir. Çoğu uzman parmaklarınızı kullanarak da cildinizde hafif bir peeling etkisi yaratabileceğiniz konusunda hemfikir.

Makyajınızı makyaj temizleyicisi ile çıkarın.

Ilık su kullanın. Los Angeleslı Güzellik Uzmanı Kate Somerville, yüzünüzü soğuk su yerine ılık su ile yıkamanız gerektiğini, ılık suyun cildi yumuşatarak ölü deri hücrelerinin gitmesini sağladığını belirtiyor. Fazla sıcak su cildin yanmasına yol açarak kılcal damarlara zarar verebilir, aşırı soğuk su ise gözeneklerin açılmasını önleyip cildin fazla gerginleşmesine yol açar.

30 saniye boyunca, cilde fazla baskı yapmadan dairesel şekilde temizleyin. Cildi gerip çekerseniz zarar verebilirsiniz. Cilde parmak uçlarınızla nazikçe masaj yaparak temizleyiciyi cilde yedirin. Temizleyici ciltte bir ya da iki dakika kalmalı.

Cildinizi iyice durulayın. Sonra da suya batırılmış bir temizleyici ya da bir parça pamukla ciltteki temizleyiciyi silin. Ciltte kalan temizleyici cildi kurutabilir.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın