Sade, doğal makyaj ile “Cool” bir hava kazanmak için Youtuber Şule Karaok’un önerilerine göz atmaya ne dersiniz?

kendall jenner cool görünmenin 6 yolu

Hızlı, sade ve etkileyici makyaj yapmanın ve sonucunda “Cool” görünmenin 6 yolu;

Less Is More!

Bu makyajın temel felsefesidir. Her üründen az kullanmak el alışkanlığına dönüşmelidir. Amacımız renkleri ön plana çıkarmak değil, doğallığı vurgulamaktır. Bakımlı görünmeye yetecek kadar ürün kullanmak en önemlisi. Makyaj için çok fazla ürüne ihtiyacınız bulunmuyor. Az ürün ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

 

cool görünmenin yolları tKurtarıcılar: Doğal Tonlar

Doğal tonlar her zaman sade bir şıklık kazandırır. Kendi cilt tonunuzdan bir iki ton koyu, mat, toz ya da krem bir ürün sayesinde hem gözler gölgelenebilir hem de yüz yeniden boyutlandırılır. Doğal tonlar ile yüzünüz en doğal şekilde ideal formunu kazanacak.

cool görünmenin 6 adımı
Hafif Yapılı Fondötenler ile Ten Makyajınız Hazır

Yalnızca renk eşitliği sağlayacak hafif yapılı, cildi yormayan bir fondöten tercih edilmelidir. Bronzer ile yüz ısıtıp boyutlandırılır. Bir parça aydınlatıcı, sağlıklı ve parlak cilt etkisini arttırıyor. Bu yüzden, allık olmasa da aydınlatıcı kullanılabilir.

cool olmanın yolları güçlü kirpikler
Güçlü Kirpikler!

Güçlü kirpikler, güçlü bakışlar anlamına geliyor. Hacim veren bir maskarayı bol bol uygulayarak güçlendirilmiş kirpikler elde edebilirsiniz. Takma kirpikleri ise tercih etmeyiniz. Doğallık her zaman iyidir.

cool olmanın yolları çıplak dudaklar
Çıplak Dudaklar

Çıplak dudakları sadece koyu göz makyajlarında değil aynı zamanda sade makyaj yapmak isteyenler de kullanabilir. Nude tonlarda bir ruj ya da nemlendirilmiş ve gerçekten çıplak bırakılmış dudaklar bu makyajda sadeliğin iddiasını vurgulayacaktır.

cool görünmenin 6 yolu
Şeftali Her Zaman Cool’dur!

Allıksız dışarı çıkmayanlardansanız renk olarak “Şeftali”yi tercih edebilirsiniz. Şeftali ten rengine ve ten renginden bir iki ton koyu kullanılan bronzer’a en yakın ve en uyumlu renktir. Hem renkli hem canlı hem de doğala en yakın renk! Ne kadar doğal ve bakımlıysanız o kadar cool görünürsünüz.

Total
13
Shares

Bir cevap yazın