IDENIM, Mango'nun tarihin en popüler giysisini, kimlik ve çevreye saygı ile birleştirdiği önerisi.

Denim, varoluşundan bu yana en demokratik kumaş olarak kendini kanıtladı ve Mango da, çok yönlülüğü ile gönülleri kazanacak ikon denim parçalardan oluşan yeni koleksiyonunu piyasaya sürüyor.

#MangoTogether

Idenim, moda tarihindeki en popüler giysinin başrolde olduğu, çok yönlülüğü ve her kişiliği ve tarzı kolayca yansıtma özelliğine değer veren Mango kampanyası. Mango, sürdürülebilirlik konusundaki duyarlılığını Sonbahar/Kış 2020 sezonunda %100 sürdürülebilir kadın Denim Koleksiyonuyla devam ettiriyor .

Görsel sanatçı Lua Balua, dansçı ve kareograf Emma Chadwick, görsel yönetmen Emily Rosser ve model ve hümanist Indira Scott, bu koleksiyonun başrollerini paylaşıyorlar ve her biri stilini ve kendi yorumunu denim aracılığı ile gösteriyor ve çalışmalarındaki ögeleri fotoğraflara ekliyor. Aynı zamanda, erkek koleksiyonunda da tasarımcı Brett Robinson ile model ve moda tasarımcısı Alex J Ordóñez, denimin günlük yaşamda önem teşkil ettiği iki farklı profil sunuyor.

Mango kişiliği güçlendiren ve kendi tarzını ifade etmeye yardımcı olan giysiler öneriyor. Bu koleksiyon ile denim, herkesin zamansız giysileri çok yönlü bir şekilde kombinleyebileceği, genel görünümleri hayal edebileceği ve diğer giysilerle beraber kullanabileceği bir ifade aracını temsil ediyor.

İşte Emma Chadwick'ın özel söyleşisi...

Danstan, modaya, koreografiye birçok alanda aktifsin. Kendini nasıl tanımlarsın?

Dans eğitimlerinden veya performans sanatları kariyeri sayesinde o kadar çok şey öğrenme şansım oldu ki, kendimi tek bir alanda kısıtlamak istemedim. Vücudumuzu nasıl kullandığımız, hareket etme şeklimiz her alanda sürekli değişkenlik gösteriyor. Ben de hem iş hayatımda hem kişisel hayatımda kendimi sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Movement Director yani hareket direktörüsünüz. Bir hareket direktörünün iş tanımı tam olarak nedir?

Bir hareket direktörü, kreatif ekip ile çok yakından çalışır. Bir fikri somutlaştırma potansiyeline sahiptir. Bu 20 dakikalık canlı bir dans gösterisi olabilir, ya da sabit bir kampanya imajı olabilir. Konsantre olup, vücudun nasıl hareket ettiğini incelemek yarattığınız şeyin üzerinden çok büyük etkisi var. Herkes kendine has bir şekilde hareket ediyor ve herkesin kendine olan hareket özelliği kameraya da yansıyor. Hareketlerini kolaylaştırıp ve bu sonucu kamerada farkedebilmek benim için çok tatmin edici.

Moda ile bağlantın nasıl? Moda senin için ne ifade ediyor?

Moda ve her gün giymeyi seçtiğim kıyafetler ruh halimi direk olarak etkiliyor. Haliyle, özgüveniniz üzerine çalışırken de bu önemli bir faktör haline geliyor. Sadece nasıl hareket ettiğiniz değil, ama bir şeyin hareketleriniz üzerine olan etkisi benim için önemli.

Mango’nun Denim koleksiyonu çekimleri senin için nasıl geçti? En sevdiğin anlar nelerdi?

Alex ile çekim yapmak muhteşemdi! Kendinizi doğal ve özgüvenli hissetmeniz için hareketlerinizi nasıl nazikçe etkileyeceğini çok iyi biliyor!

Koleksiyondan en sevdiğiniz parçalar hangileri?

Kot gömlek, düz kesim kot ve bej renk botlar!

En sevdiğin denim kombini nedir?

Tabii ki de ‘denim on denim’!

Bu pandemi süreci sana bir şey öğretti mi? Alışkanlıklarında ve hayatında neler değişecek?

Herşeyi kontrol etmeye çalışmanın ve büyük beklentiler ile yaşamanın yanlış olduğunu öğrendim. Pandemi başlangıcında bir bebeğim oldu ve hayatının ilk 7 ayı hayal ettiğimden çok daha farklı geçti! Her şey sürekli değişiyor ve biraz daha esnek davranıp bu değişimlere ayak uydurmayı öğrenmemiz gerekiyor.