DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (8

İster inanın ister inanmayın, Rihanna‘dan Victoria Beckham‘a; günümüzün moda sahnesinin en güçlü isimleri zamanında modanın en dramatik hatalarını uygulamış olan isimlerdi. İşte değişimleriyle nereden nereye dedirten 13 ünlü isim:

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (10)

LADY GAGA

Gaga, 2008 yılında müzik dünyasını kontrolü altına aldığında bebek sarısı kahkülleri, saçlarından yapılma dev kurdeleleri ve avant garde görünümleriyle yarattığı Poker Face imajıyla herkesi şaşırtıyordu. Şu sıralar ise oyunculuk kariyeriyle gündemde olan ünlü yıldız elegan ve prenses stilindeki kırmızı halı görünümlerini sahneye de taşıyarak radikal değişimini herkese duyurmuş oldu. Kabul etmek gerekiyor ki, biz Gaga’nın bu eski Hollywood yıldızı görünümünü çok daha fazla sevdik!

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (11)

RIHANNA

Kariyerinin başlarında Rihanna’nın vazgeçilmezleri arasında vücut aksesuarları, kısa çamaşır suyuna batırılmış bluzlar, düşük bel jean pantolonunun içinden gözüken boxerları ve pembe Converse’leri vardı. Bugün ise – hayranlarının ona hitap şekliyle- Bad Gal Riri CFDA Stil İkonu Ödülü’nün sahibi ve korkusuz seçimleriyle gerçek bir moda ikonu.

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (7)

KHLOE KARDASHIAN

Kardashian ailesi bu kadar ünlü olmadan önce Khloe oldukça parlak ve formsuz elbiseleri tercih ediyordu. Şu anda ise gösteriş ve minimalizm arasındaki dengeyi müthiş şekilde kuran (ve tabii ki Kardashian ailesinin genel stilini yansıtan) bir stille karşımızda.

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (8)

ADELE

Ünlü şarkıcının ilk kırmızı halı deneyimlerinde özellikle büyük ceketler ya da hırkalarla kat kat giyindiğini görüyorduk. Global etkiyi yaratmasının ardından ise figürünü vurgulayan, ışıltılı ve sade uzun gece tuvaletlerini imzası haline getirdi.

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (5)

VICTORIA BECKHAM

Geçmişteki Spice Girls kariyeri sırasında Victoria Beckham pek çok farklı görünümü ve saç stilini denedi; platin pixie kesimden bob model saç kesimine; bodycon elbiseler ve derin dekoltelere kadar… Ancak kendi moda imparatorluğunu kurmasıyla Beckham görünümünü daha natürel bir renk paletine sahip elegan bir çizgiye soktu.

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (6)

NICOLE RICHIE

Paris Hilton ile yer aldıkları The Simple Life reality show’unun yayınlandığı günlerde ugg’ları ve pembe Barbie elbiseleriyle Amerikan Rüyası’nın 2000 başlarındaki örneklerinden biri olan Richie, programın bitiminin ardından evlendi, çocuk sahibi oldu ve kendisini modaya adadı. Şu sıralar stili yakından takip edilen ünlü isimler arasında.

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (4)

TAYLOR SWIFT

Country müzik icra ettiği günlerde Swift’in gitarı dışında yanından ayırmadığı bir diğer şey kovboy botlarıydı. Müziği country müzikten pop müziğe evrildiğindeyse Swift imzası haline gelen bel kısmı açık crop toplarının da içinde bulunduğu daha feminen bir stile geçiş yaptı.

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (3)

MARY-KATE VE ASHLEY OLSEN

Şu anki minimalist The Row stiline geçmeden önce Olsen ikizleri vintage kürk, leopar desenleri ve farklı saç renklerini denedikleri rengarenk bohem bir stile sahipti.

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (2)

KIM KARDASHIAN

Henüz yeni reality show yıldızı ve Paris Hilton’ın sağ kolu olduğu yıllarda Kardashian’ın dolabı devasa halka küpeler, rengarenk bandaj elbiseler ve sivri burun botlarla doluydu. Şimdilerde ise Kanye West’in yeniden düzenlediği dolabıyla minimalist ve natürel tonlardaki dolabını imzası haline getirdi.

As an early reality show star and Paris Hilton’s right-hand woman, Kardashian’s wardrobe included oversized hoop earrings, plenty of colorful bandage dresses and pointy toed boots. Now, in a post Kanye-styled world Kardashian is at her sartorial peak, owning her signature minimalist look which typically includes an all neutral color palette, simple lines and skin-tight silhouettes.

 

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (12)

ANNE HATHAWAY

Princess Diaries filminin galasına düşük bel jean pantolonu, halter kesim bluzu ve flip flop terlikleriyle giden Hathaway, şimdilerde kırmızı halının aldığı riskleri ikonik görünümlere dönüştüren stil ikonlarından biri.

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (1)

BLAKE LIVELY

Gossip Girl öncesi dönemlerinde yırtık kot pantolonları ve sivri burun topuklularından; günümüzün en güçlü ve modaya yön veren ikonlarından birine dönüştü Lively.

DEĞİŞİMLERİYLE NEREDEN NEREYE DEDİRTEN 13 ÜNLÜ İSİM (9)

TARAJI P. HENSON

Belki kimse kariyerinin başlarında oldukça iyi giyinmiyordu ama Taraji P. Henson’a hiç yakışmayan formsuz elbiseleri ve ayakkabılarıyla onu tanımak güç. Şu sıralar ise ünlü Empire dizisinde canlandırdığı Cookie karakterinin seksi ve vücuda oturan; modayı takip eden stilini kırmızı halıya da taşıyan Henson, Alexander Wang’in yüzü ve ilham perilerinden.

 

Total
4
Shares

Bir cevap yazın