Son dizisi Eve Dönüş’teki Leyla rolüyle çok ses getiren Dilşad Çelebi bir yandan da yazdığı çocuk kitapları serisi ile dikkat çekiyor. Yazı yazmanın hayatında ayrı bir yeri olduğunu söyleyen güzel oyuncu, saçına nasıl bakım yaptığını ve cilt temizliğine ne kadar özen gösterdiğini bizimle paylaştı.

dilşad çelebi bakım sırları

GENÇLİK DÖNEMİ

“Hiçbir zaman süslü bir insan olmadım ama temizlik konusunda biraz takıntılıyımdır. Makyaj anlayışım yıllardır hiç değişmedi. Sadece maskara ve allık bana yetiyor. Lise son sınıftayken yaptığım en büyük hata kaşlarımı inceltmek olmuştu sanırım. Annem çok uyarmıştı ama sonradan anlıyor insan. Şimdi hiç dokunmuyorum kaşlarıma. Doğal hâliyle kullanıyorum.”

 

dilşad çelebi bakım sırları  43

 

GÜNLÜK RİTÜELLERİ
“Ne kadar yoğun çalışsam, ne kadar yorgun olsam da her akşam uykudan önce on beş, yirmi dakikamı yüz temizliğime ve bakımıma ayırıyorum. Setten asla makyajla çıkmıyorum. İşim biter bitmez, daha kostümümü çıkarmadan Bioderma Misel Su ile yüzümü siliyorum. Ayrıca yatmadan önce Clinique’in Foaming Sonic Facial Soap’u ile yüzümü yıkıyorum. Sonrasında, gözeneklerimin tamamen temizlenmesi için Clinique Clarifying Lotion ile cildimi siliyorum. Böylelikle yüzüm nemlendiriciyi daha iyi emiyor.

 

dilşad çelebi bakım sırları  55

Nemlendiricimin altına kırışıklıkları önlemek için Clinique Custom-Repair Serum sürüyorum. Son olarak da Clinique Superdefense Night ile cildimi nemlendirip yatıyorum. Gittiğim cilt uzmanı aynı işlemi sabahları da yapmam gerektiğini söylüyor fakat ben üşeniyorum açıkçası. Sabahları yüzümü yıkadıktan sonra, 20 faktör güneş koruyuculu Clinique Superdefense’i sürüyorum. Yazın ise yoğun güneşten korunmak için Lancôme’un 50 faktörlü BB kremini uyguluyorum. Göz çevresi için de Clinique’in All About Eyes Serum’unu ve yine Superdefense Serisi’nin kırışıklık önleyici göz kremini kullanıyorum. Ayrıca haftada iki kere Clinique Exfoliating Scrub ile peeling yapıp, akabinde hiç tonikle silmeden doğrudan Clinique Moistre Surge Gece Maskesi’ni uyguluyorum. Bu maske biraz yoğun olduğundan, cildimin yağlanmaması için haftada ikiyi geçmiyorum.”

 

dilşad çelebi bakım sırları  4

MAKYAJ SEANSLARI

“Günlük hayatta asla fondöten kullanmıyorum. O yüzden setteki makyaj sanki yüzümde bir maske varmış gibi hissettmeme neden oluyor. Bazen kirpik dibime gölge yapıp göz pınarlarımı aydınlatıyorum, o kadar. Ama set makyajım yapılmadan önce gözaltlarıma M.A.C’in Vibrancy Eye Cream’ini uyguluyorum. Böylece gözaltlarım daha aydınlık görünüyor. Makyaj malzemelerinde seçimim ise M.A.C, Estée Lauder ve Bobbi Brown… M.A.C’in mineralli pudrasını yüzüme ve boynuma ışıltı katması için kullanıyorum.”

 

dilşad çelebi bakım sırları  40

SAÇ BAKIMI
“Çok rahat kullanılabilen bir saça sahibim. İnce telli olmasına rağmen, kıvırcık ve dolgun…
O yüzden duşta kremliyken tarayıp, duruluyorum ve güzel şekil alması için kendi hâlinde kurutmam yetiyor. Ancak yoğun dizi temposunda her gün defalarca fön çekildiği için çok yıprandı. Eski hâline dönmesini umarak Kérastase’ın Elixir Ultime şampuanını ve maskesini kullanıyorum. Ayrıca Phyto’nun kuru saçlar için ürettiği Phytojoba isimli bir maskesi var. O da çok iyi geliyor saçıma…”

dilşad çelebi bakım sırları  76

ÖZEL SIRLARI
“Her gece kaşlarıma ve kirpiklerime badem yağı sürüyorum. Bu sayede hem tam olarak temizlenmiş hem de beslenmiş oluyorlar. Ayrıca duş sonrası vücuduma Dalin’in bebe yağını sürüyorum. Normalde kuru bir cildim var, bu nedenle çok faydasını görüyorum.”

 

YAZI: BEYZA SERİN

FOTOĞRAFLAR: SELİN SARAL

Total
0
Shares

Bir cevap yazın