Eğer saçlarınızın renginde radikal bir değişikliğe gitmek istiyorsanız ancak saçınızın göreceği zarardan korkuyorsanız, bu öneriler tam size göre.

İşte saçlarınıza zarar vermeden rengini açmanın doğal yolları:

aymeline-valade-tommy-ton-for-style-dot-com

 

Doğal Saç Açıcı Papatya: 

Papatya bitkisini saçlarınızın uzunluğuna göre ayarlayabilirsiniz. Uzun saçlı bayanlar bir su bardağı papatyayı sıcak suya atarak demlenmesini sağlamalıdırlar. Demlenen papatya süzüldükten sonra suyu baştan aşağı dökülür. Güneş gören bir yerde beklenir. Bu şekilde saçlarınız günden güne açılır ve doğal renkler elde edilir.

Soğan Kabuğu ile Saç Rengini Açma: 

Soğan kabuklarını uzun süre biriktirebilirsiniz. Bir miktar elde ettiğiniz soğan kabuklarını sıcak suyun içine atarak kaynatmanız gerek. Daha sonra su ılık hale geldiğinde, saçlarınıza bu karışımı dökebilirsiniz. Güneşte kurumasını bekleyerek güzel renkler elde edebilirsiniz. Saçlarınıza tatlı bir renk veren soğan kabuğu sarı renk değil, kızıl kahve arası bir renk verir. Sarı rengi papatya bitkisi verir.

41382975c705ecbf81ca0fdd58bd9e01

Doğal Saç Açıcı Limon : 

Bir limon sıkılarak içine yarım su bardağı su eklenir. Daha sonra saçınızda açılmasını istediğiniz yerlere, bu karışımı sürebilirsiniz. Limonda saçlarda sarı yansımalar oluşturur. Saçları platin rengi yapmayacağı bir gerçektir. Sadece doğal sarı tonlarını çok güzel verir.

508621567DS00015_Christian_

Saç Rengini Açmakta Bira da kullanılır:

Saçlara dökülüp güneşin altında bekletilirse çok iyi sonuçlar verir. Saç doğal halde açılır ve yıpranma göstermez. Uzun saçlılara bir tane bira yeter. İçindeki arpa suyu saç renginin doğal bir şekilde açılmasını sağlar.

tumblr_muotr9dYaQ1qicox1o1_500

Doğal Saç Açıcıları Uyguladıktan Sonra

Güneşte bekleyecek durumunuz yok ise saçınıza fön makinesini tutabilirsiniz. Böylelikle saçınız ısıdan açılmış olacaktır. Fakat hemen kurutmamanız gerekir. En düşük ayarda tutulan ısı ile güneş ışığı etkisi almış olursunuz.

 

cilt.net

Total
9
Shares

Bir cevap yazın