Gelinliğinizin en önemli tamamlayacılarından biri olan duvağı yüz şeklinize göre seçin, kusursuz görünüme ulaşın.

DUVAĞINIZI YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE SEÇİN

OVAL YÜZ

Oldukça avantajlı olan bu yüz şeklinde dilediğiniz duvak stilini deneyebilir, istediğiniz kadar kabarık modelleri deneyerek risk alabilirsiniz. Yine de yüzünüzü uzun gösterecek modellerden kaçının.

DUVAĞINIZI YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE SEÇİN 3

YUVARLAK YÜZ

Yüzünüzü daha uzun ve ince gösterecek modellere yönelmelisiniz. Duvağınız en az omuz hizanızda ve tepede hafif bombeli olmalı. Yüzünüzün yanlarına fazlaca hacimli şekilde düşen duvaklardan kaçının.

DUVAĞINIZI YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE SEÇİN 4

KARE YÜZ

Yüz uzunluğunuzu ve köşelerinizi dengeleyecek, yumuşak bir duvak seçimi yapmalısınız. Baş kısmı hacimli, yanaklardan yanlara dökülen hacimli duvaklar ideal olacaktır.

DUVAĞINIZI YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE SEÇİN 5

DİKDÖRTGEN YÜZ

Kareden daha uzun bir yapıdaki dikdörtgen yüzlüler, daha yumuşak hatlara sahip olmak için uzun ve hacimsiz duvakları tercih edebilirler. Aynı zamanda yine uzun olmak şartıyla hacimli duvaklar, yüz hatlarını dengeleyecektir.
DUVAĞINIZI YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE SEÇİN 44

UZUN YÜZ

Dik ve gergin topuzlar yerine kullanacağınız hacimli saçlarla, kat kat dökülen hacimli duvaklar tam sizin yüzünüze göre.

DUVAĞINIZI YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE SEÇİN 54

KALP YÜZ

Bu yüz şeklinde çene kısmınıza daha fazla dolgunluk katabilmek için, duvağı başınızın arkasından tutturmak şartıyla dilediğiniz modeli kullanabilirsiniz.

DUVAĞINIZI YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE SEÇİN 456

BAKLAVA YÜZ

Elmacık kemiklerinin geniş olup çenenin ufak olduğu bu yüz tipinde, oval şekle olan yakınlığı nedeniyle duvak konusunda dileğiniz seçimi yapabilirsiniz. En yumuşak hatlısından en hacimlisine, tüm duvak türleri oldukça hoş duracaktır.

Bir cevap yazın