Yeni Dyson AIRWRAP™ saç şekiIlendirici; teknolojisiyle saçalrı aşırı ısı hasarına karşı koruyor; bukleli, dalgalı veya düz stillerde saçı şekillendiriyor. Kuaföre gitmeye gerek kalmadan saçalrda hacimli bukleler ve doğal dalgalar yaratıyor.

Dyson mühendislerinin saç bilimi konusundaki çalışmaları; saçları yüksek ısı hasarından korumamız gerektiğini ortaya koyuyor. Araştırmalara göre kadınlar hacimli ve canlı saçlara sahip olmak, saçlarının kırılmasını ve güçsüzleşmesini önlemek istiyor. Dyson mühendisleri; saçlarda ısı hasarına çözüm bulabilmek için Coanda etkisi adı verilen aerodinamik olguyu kullanarak hava akımı sayesinde saçı şekillendirerek, aynı zamanda saçları yüksek ısı zararından koruma imkânı yaratıyor. Hava, doğru hızda ve basınçta itildiğinde, doğal olarak çevresindeki havayı sürükleyen bitişik bir yüzeyi takip ediyor. Dyson Airwrap™ şekillendirici, başlık çevresinde saçları nazikçe çeken, saran ve kıvıran bir hava girdabı oluşturuyor.

DÜZ VE PÜRÜZSÜZ SAÇLAR

Yumuşak düzleştirme fırçası pürüzsüz saçlar yaratıyor.

Dyson düzleştirme fırçaları saçı hava akımıyla kurutarak şekillendiriyor. Bir saç stilistinin fön çekme tekniğine benzer şekilde, havayı saçın üzerinde gezdiriyor. Yumuşak düzleştirme fırçası daha az kabarıklık sağlıyor ve düzleştiriyor. Kabarma eğilimli saçları kontrol etmek adına tasarlanmış kıllar sayesinde saçınızı kurutmak ve aşırı ısıya maruz bırakmamak için güçlü hava akımını kontrollü ısı ile birleştiriyor.

Nasıl Kullanılır?


Nemli saçlar ile başlayın. Saçınızı bölümlere ayırın. Yumuşak düzleştirici fırçayı takın, ardından orta güç ve orta sıcaklık özelliklerini seçin. Saçınızı düzleşene kadar tarayın. Her bir bölümü birkaç kez tarayabilirsiniz. Tüm saçınızda bu işlemi tekrarlayın.

BUKLELER VE DALGALAR

Dyson Airwrap™ kuaföre gitmenize gerek kalmadan kolaylıkla bukleler yaratma imkânı sunuyor.

Dyson Airwrap™ saç şekillendirici, aşırı ısı olmaksızın saça şekil vermek için Coanda etkisini kullanıyor. Simetrik bukleler yaratmak için iki farklı yönü gösteren uç bulunuyor. Buklelerin kalınlığına göre 30 mm ya da 40 mm’lik boyutlardan dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?


30 mm Airwrap™ başlığı takın. Tam güç ve yüksek sıcaklık özelliklerini seçin. Saçınızdan küçük bir tutam alın. Saç tutamını saç uçlarından on santimetre mesafede tutun. Saç uçlarını başlıktaki oklara yönlendirin. Şekillendiriciyi başınıza doğru yaklaştırın. Ancak alıştığımızın aksine, yaklaştırırken şekillendiriciyi çevirmeyin. O kendi kendine saçınızı saracaktır. Ardından saçınız kuruyana kadar bekletin. Saç şeklinizi korumak için Cold Shot düğmesine (açma kapama tuşunu yukarı doğru basılı tutun) basın. Airwrap™’i kapatıp aşağı çekerek bukleyi serbest bırakın. Ve bukleler hazır!

HACİMLİ SAÇLAR

Yuvarlak hacimlendirici fırça, saça hacim vermesi için havayı yönlendiriyor. Saçlar kurutulurken şekillendirmek için gerekli gerginliği yaratıyor.

Nasıl Kullanılır?


Saçınızı bölümlere ayırın. Orta güç ve orta sıcaklık özelliklerini seçin. Saçınızın her bir bölümünü düzgünce tarayın. Başınızın arka üst kısımlarındaki parçaları yukarı kaldırıp hacim kazandırın. Saçınıza şekil vermek için uçlarını başlığa sarın. Kuruyana kadar bekletin. Saç şeklinizi korumak için Cold Shot düğmesine basın.

Fotoğraflar: SELİN SARAL

Total
0
Shares