nefeli k

 • Celestyal Cruises’un 401 kabinli 1074 yolcu kapasiteli yeni gemisi Celestyal Nefeli, görücüye çıktı. Celestyal Nefeli ile Vizesiz Yunan Adaları Turu’nda Atina, Sakız, Siros, Nafplion ve Hanya gezildi.
 • Avrupa’nın önde gelen cruise firmalarından Celestyal Cruises, yeni sezon Vizesiz Yunan Adaları Turları’nı ve filosuna yeni kattığı gemi Celestyal Nefeli’yi basın gezisi ile tanıttı. Medya temsilcilerini ağırlayan Celestyal Nefeli, 15 Mayıs’ta İzmir Çeşme Limanı’ndan demir aldı.
 • Nefeli’de ilk eğlenceli aktivite tatbikat oldu. 401 kabinli 1000 yolcu kapasiteli Celestyal Nefeli’de uluslarası denizcilik kuralları gereği uygulanan tatbikatta; kabinlerinde bulunan can yeleklerini giyen yolcular, kat görevlilerinin yönlendirmesiyle buluşma alanlarında toplandılar.
 • Celestyal Nefeli, Çeşme kıyılarından ayrıldıktan 2 saat sonra Sakız Adası’na vardı. Ada halkının sakız ağaçlarından geçimini sağladığı Sakız’da; sakız ağaçları yakından incelendi. Picasso’nun tablolarını andıran evleriyle ünlü Pyrgi köyü gezildi; Mesta köyünün dar sokakları da keşfedildikten sonra, köy meydanında sakızlı dondurmalar yendi.
 • Celestyal Cruises ile Vizesiz Yunan Adaları Turu’nun ikinci gününde Nefeli; Lavrion Limanı’na demirledi. Başkent Atina’ya düzenlenen turda, tarihi Akropolis tepesine çıkılarak; Athena Tanrıçası’na adanan efsanevi anıt Panthenon ziyaret edildi. Yunan antik kültürünün izlerini taşıyan Parlamento Binası, Üniversite, Olimpiyat Stadı gibi önemli binalar görüldükten sonra; Akropolis’in hemen eteklerinde yer alan Plaka semtinin sokaklarında sıralanan café’lerde kahveler içildi.
 • İkinci günün ikinci durağı ise Siros Adası’ydı. Hermopolis ve Venedik mimarisiyle kendini gösteren Belediye Binası; Yeniden Diriliş Kilisesi, Agos Nikolaos Kilisesi Kini Plajı’nın ünlü restoranlarından Allou Yialou Restoranı’nda; Ege ve Akdeniz mutfağından deniz kokan lezzetlerin sunulduğu akşam yemeği yendi.
 • Vizesiz Yunan Adaları Turu’nun üçüncü gününde Celestyal Nefeli’nin rotasında bu kez az bilinen Yunan limanlardan Nafplion vardı. Yunanistan’ın ilk başkenti olan Nafplion, Venedik istilasından az da olsa etkilenmiş; Osmanlı izlerini hala taşıyan Yunan kentinde; ogle yemeği bir sahil restoranı olan Arapagos’da yendi.
 • Celestyal Nefeli ile Vizesiz Yunan Adaları Turu’nun dördüncü ve son günü ise Girit Adası’nın Hanya bölgesinde geçti. Yunanistan’ın en büyük, Akdeniz’in beşinci büyük adası olan Girtit’te Suda Limanın’na demirleyen Nefeli’den inen medya temsilcileri, Hanya merkezinde şehri keşfettikten sonra eski Venedik Limanı’nda yer alan Il Padrino’da öğle yemeğini yedi.
 • SPA’sı, fitness merkezi, 2 restoranı, casino’su, 3 farklı barı bulunan Celestyal Nefeli’de kara turlarının dışında gemi hayatı; dans dersleri, animasyonlar, turnuvalar ve gece şovlarıyla geçti.

Vizesiz ve her şey dahil turlarla cruise tecrübesini herkese yaşatacağız!

 • Celestyal Cruises Türkiye Temsilcisi Karavan Cruises Direktörü Özgü Alnıtemiz; geziye katılan medya temsilcilerine teşekkür ederek şöyle konuştu: ‘’Celestyal Cruises, gemileri en çok Yunan Adaları’na uğrayan cruise firması. 3 gemimizle 18 farklı limanda; misafirlerimizi Yunan kültürünü keşfe çıkarıyoruz. 3, 4 ve 7 gecelik tur alternatifleri sunarak tatilcilere, gezginlere tatil programı yaparken kolaylık sağlıyoruz. Türk misafirlerimize özgü Türk personel bulundurmamız; her şey dahil konaklama imkanı sunmamız ve vizesiz turlarımız Celestyal Cruises ile cruise tatilini avantajlı hale getiriyor. Türkler’in son dönemde artan Yunan Adaları ilgisiyle geçen yıl 25 bin Türk yolcuya cruise ayrıcalığı yaşattık; cruise’u daha çok kişiye sevdireceğiz. Gezginleri gemi seyahatiyle buluşturmayı ve her yıl Yunan Adaları’nda yeni bir destınasyon eklemeyi misyon edindik. Bu yılki hedefimiz ise 45 bin Türk yolcu. Türkler’I geçen yıl az İos, Milos gibi adalarla tanıştırdık. Bu yıl da Nafplion gibi Girit’in Hanya bölgesi gibi daha az gidilen; daha bakir; özel teknelerle gidilebilen kıyılara insanları gemilerle taşıyoruz.

ios3

199 Euro’dan başlayan her şey dahil fiyatlarla!

Celestyal Cruises ile Vizesiz Yunan Adaları Turu’nda her şey dahil paketler sunuluyor. Celestyal Cruises olarak her sene yeni bir destinasyon lanse etmek gibi bir misyonumuz var. Geçtiğimiz yıl tatilcileri, gezginleri İos, Milos gibi adalarla tanıştırdık. Bu seneki yeniliklerimizin gözdeleri ise Nafplion ve Girit Hanya. Celestyal Cruises olarak; Mikonos, Santorini ve Rodos’un yanı sıra daha bakir; özel teknelerle gidebileceğiniz adalara yolcularımızı gemiyle taşıyoruz. Midilli, Girit (Hanya), Leros ve Nafplion gibi yepyeni limanlara da demir alıyor; başka hiçbir cruise gemisinin yanaşamadığı limanlara ulaşıyor. Toplam 18 limanda 2 geceden başlayıp 7 geceye varan alternatif turların fiyatları da 199 Euro’dan başlayıp kabin ve gün seçimine göre 750 Euro’lara kadar çıkıyor.  Atina, Kos, Ios, Siros, Mikonos, Santorini, Sisam, Milos, Rodos, Leros, Sakız Adası, Agios Nikolaos, Heraklion, Simi ve Patmos gibi birçok liman tatilinizin rotasında yer alıyor.

 • Celestyal Cruises Hakkında: 30 yıllık tecrübesiyle bir dünya markası olan Celestyal Cruises ana limanı Yunanistan olan tek gemi seyahati operatörü; Yunan Adaları, Türkiye ve Küba’nın rakipsiz gemi seyahati şirketidir. Şirketin gemilerinden ikisi olan “Thomson Spirit” ve “Thomson Majesty” TUI AG’nin Thomson Cruises şirketine kiralanmıştır. 2011 yılından beri, Celestyal Cruises güvenli, emniyetli ve sağlıklı bir yolcu gemisi ortamını destekleyen dünya çapında bir gemi seyahati sektörü birliği olan Cruise Lines International Association (CLIA Europe) (Gemi Seyahati Hatları Uluslar Arası Derneği) üyesidir. Celestyal Cruises, yolcularına tematik Ege turlarının yanı sıra 8 günlük seferlerle otantik bir Küba gemi seyahati deneyimi sunuyor. Celestyal Cruises logosu denizi, güneşi ve rüzgarı çağrıştırırken Helen köklerine uzanan hikayesini; ekonomiyi desteklemeye ve çevreyi korumaya olan bağlılığını anlatıyor. Detaylı bilgi için: : CelestyalCruises.com

 

Medya İletişim:

Arya Medya

0212 257 01 13 – 0535 291 50 49

Etiler Mah. Yanarsu Sok. İstiridye Apt. C21 / D:19 Etiler

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın