Kısa ve Perçemli

 

Bazı kadınlar sanki restoranda en sevdiği yemeği sipariş eder gibi sürekli aynı saç kesimini yaptırır. Oysa saç modelini değiştirmek, görünüşüne enerji ve yenilik katmanın en kolay yollarından biri. Yaz başlangıcı, kışın ağırlığını ve yorgunluğunu üzerinizden atmak için harika bir zaman. Eğlenceli geçecek bir yaz için yıldızlardan ilham aldık ve sizin için en havalı görünen modeli seçtik. Kısa saç modellerinden hoşlanıyorsanız, perçemli bir şekilde kullanmaya ne dersiniz?

Ünlülerin stilisti Richard Martin, “Önleri hafifçe uzun bırakılmış kısa kesimin en güzel yanı daha feminen durması. Bu yüzden pek çok kadın bu kesimi tercih ediyor” diyor.

kısa ve perçemli saç modelleri kime yakışır

Kısa saçı en iyi kullanan ünlülerin başında kuşkusuz Michelle Williams geliyor.

 

Bunları Unutmayın!

Kuaförünüz saçınızı kuruyken kesmeye başlamalı. Saç Stilisti Matt Fugate, “Bu kesime tıpkı bir bonzai ağacı gibi davranılmalı: Siz sevdiğiniz şekli bulana kadar, kuaförünüz küçük hamlelerle her açıdan tutamlar kesmeli” diyor.

kısa ve perçemli saç modelleri nasıl kullanılır

Anne Hathaway

 

 

Katlı kesim isteyin. Arka ve yan taraflar kısa kalmalı ancak yana ayrılmış perçem, göz  ya da elmacık kemiği hizanızda olmalı. ( Eğer yüzünüz yuvarlak hatlıysa, elmacık kemiklerinize uzanan bir kesim tercih edin, bu kesim yüzünüze belirginlik katacak.)

kısa ve perçemli saç modelleri

 

Charlize Theron

Son Dokunuşlar

Kısa saç az bakım demek değildir. Ayda iki kez kuaförü ziyaret etmeli ve kesiminizi yenilemelisiniz. Los Angeleslı Saç Stilisti Jen Atkin, “Eğer bu kesimi seçtiyseniz onu şekillendirmeyi de bilmeniz gerek. Ben saça önce esnek tutuşlu bir sprey sıkıyorum Ardından doku vermesi için briyantin kullanıyorum” diyor. Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey’i deneyebilirsiniz. Sonra da saçınızı öne doğru tarayın. fugate, geriye doğru taramanın sizi yaşlı gösterebileceğini söylüyor.

Total
5
Shares

Bir cevap yazın