seyahat sırasında gerekli uygulamalar
Seyahat planları yapıldı, valiz hazırlandı,  tatil kafasına girildi ve işte hazırız.

Ya da hazır mıyız diye şöyle bir daha gözden geçirelim.

Telefon ve tabletlere gerekli uygulamaları indirmeden şuradan şuraya gitmeye niyetimiz yok.

İşte “iyi ki varlar” dediğimiz on uygulama.

 

1) Gate Guru

Bir havalimanı rehberi olan Gate Guru, mutlaka sahip olmanız gereken uygulamalardan. Havalimanının neresinde ne var artık her şey parmaklarınızın ucunda.

 

2) Entrain

Jet lag’da neymiş? Uygulama, verdiği tavsiyelerle, biyolojik saatinizin bulunduğunuz yerin yerel saatini kolay yakalamasını sağlıyor.

 

3) Wifi Map

İşte bu çok önemli. Bulunduğumuz yere en yakın internet noktasını gösteren bu uygulama başımızın tacı.

 

4) iTranslate

Eğitim çok önemli ama bütün dünya dillerini bilmemiz de çok zor. Bu aşamada devreye iTranslate’i alabilirsiniz. Siz yazın, o istediğiniz dile çevirsin.

 

5)  Skype

Eşinizden dostunuzdan uzakta kalmak çok da canınızı sıkmıyor olabilir ama arada videolu, görüşme yapmak isterseniz Skype işinizi çözecektir.

 

6) LocalScope

Çevrenizdeki mekanları keşfetmenizi sağlayacak çok yararlı bir uygulama. Demedi demeyin.

 

7)Pocket

Seyahat sırasında her şeyi dikkatlice incelemek için zamanınız olmadığında Pocket imdadınıza yetişiyor. Pocket “sonra baksam daha iyi olur” dediğiniz şeyleri sizin için depoluyor.

 

8) Around Me
Kaybolmaya son. Nerede olduğumuzu tespit eden uygulamayla dünyayı dolaşmaya karar verdik.

 

9) Spotted by Locals
Sadece seyahat sırasında değil her zaman telefonunuzda olması gereken bir uygulama. Bulunduğunuz yerdeki yeme-içme mekanlarını, kitapçıları ve keşfedilmesi gereken yerleri gösteren Spotted by Local tam bir vaha.

 

10) VSCO
Tatilde bol bol fotoğraf çekip, tıkır tıkır paylaşmaya başladığınızda VSCO, en cool fotoğraflara sahip olmanızı sağlayacak.

 

Eğer “hiç bu tür uygulamalara ihtiyacım yok” diyorsanız, en azından, ucuz uçak bileti almanın en ideal yolu Skycanner’i, dünyanın her yerinden otel bilgilerine ulaşmak ve rezervasyon yapmak için Booking.com ya da Airbnb’yi, hava durumunu yakından takip etmek için ise The Weather Channel’i mutlaka telefonunuza indirmenizi tavsiye ederiz.

tatil için gerekli uygulmalar

Total
0
Shares

Bir cevap yazın