Duvarlar arasından sıyrılıp kendimizi havadar mekânlara atmaya kararlıyız.

go-meso-teras

Aylardır yazın gelmesini, kendimizi mekânların açık hava kısımlarına atmayı bekliyoruz. Sonunda Mayıs geldi, biz de manzarasına ve havasına doyum olmayan mekânların listesini çıkardık, iyi de yaptık. Bu yaz tatlı tatlı esen rüzgârın keyfini çıkarabileceğiniz mekânların müdavimi haline geleceksiniz!

İSTANBUL MODERN CAFE
Sadece sanat aşkımız için gitmiyoruz İstanbul Modern’e. Çünkü bağımlılık yapan bir kafesi de mevcut buranın. Sergiyi dolaştıktan sonra yorgun düşenler için düşünülmüş olabilir ama bir şekilde keşfedenler için de uğrak yeri adeta. Yalnız gideceğiniz saati de bilmeniz gerek: Bize göre en ideali gün batımı saatlerinde İstanbul Modern Cafe’ye uğramak. Zira herhangi bir filtre aplikasyonuna ihtiyacınız olmadan en güzel kareyi yakalayıp sosyal medya hesaplarınızda rahatlıkla paylaşabileceksiniz. Hem sadece kahve ya da manzara keyfi için değil, yemekleri için de uğramalısınız.
Kılıçali Paşa Mah. Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası No: 4, Beyoğlu, 0212 292 2613

BACKYARD
Etiler’in kaçış durağı Backyard yeşile hasret kaldığımız bu günlerde bol oksijen ve huzur vaat ediyor misafirlerine. Backyard’ın tek özelliği bu değil tabii; New York’ta bulunan The Culinary Institute of America okulundan mezun Beril Şanal, mutfak takımının başında olunca, lezzetli yemekler de kaçınılmaz oluyor. Diyeceğimiz o ki Mayıs ayı geldi içimiz kıpır kıpır. Kendimizi yeşilliklere atmak için sabırsızlanıyoruz. Bunun yanında lezzetli atıştırmalıklar ya da bol çeşitli pazar brunch’ı için adımlarımızı Backyard’a düşürmeye kararlıyız.
Otlukbeli Cad. Bebeköy Sok. No: 4, Etiler, 0212 287 1500

NEOLOKAL
Neolokal de havaların güzelleşmesiyle birlikte teras mevsimini açan mekânlardan bir tanesi. Mevsimsel ve taze ürünler kullanarak sağlıklı beslenmeyi başrole koyan Neolokal, Karaköy’ün vazgeçilmez duraklarından. Anadolu’nun lezzetlerini bugünün modern teknikleri ve yenilikçi bir bakış açısıyla sunan mekân, yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından kaçmak, hafif ve lezzetli yiyecekler deneyimlemek, yüzünüze çarpan rüzgâra teslim olmak için biçilmiş kaftan. “Hazır oraya gitmişken ne yiyelim?” derseniz katmerli dana tiriti tavsiye ederiz.
SALT Galata, Bankalar Cad., Karaköy, 0212 244 0016

MEZZALUNA ACARKENT
İtalyan mutfağına olan zaafımızı hiç inkâr etmedik. Siz de takdir edersiniz ki Mezzaluna da bu konudaki en iddialı restoranlardan biri. Acarkent’teki şubesi yeşilliklerle bezeli, insana adeta sayfiyede yemek yiyormuş izlenimi veriyor. O derece sakin ve huzurlu. Hâlihazırda yaz sıcakları da bastırmak üzereyken bir doz rüzgâra muhtaç olacağımız günlerde tercih edebilirsiniz.
Coliseum Yaşam Merkezi Acarkent, Çubuklu, 0216 485 4252

MODA TERAS
Kadıköylüler’in kaçış noktalarından biridir Moda Teras. Hani kahvaltı için de, romantik bir akşam yemeği için de tercih edilebilen mekânlar vardır ya, tam da onlardan. Fiyatlar diğer Moda mekânlarına göre biraz daha tuzlu olsa da manzaraya doyabileceğiniz bir yer. Özellikle de brunch’larıyla çok iddialılar. Zaten her pazar yaşanan kalabalık da bunu kanıtlar nitelikte. En yakın zamanda planlarınıza dâhil edin, pişman olmazsınız.
Kadıköy Merkez Mah. Moda Mektebi Sok. No: 1, Kadıköy
0216 338 7040

Total
1
Shares

Bir cevap yazın