Sevgililer Günü için hediye arayışında olanlara çok lezzetli bir önerimiz olacak.

Le Cordon Bleu‘nun kısa kursları hem farklı hem de damakları şenlendirecek bir hediye olacak.

Şubat ayının kurs programı şöyle;

sevgililer günü hediye önerileri

@midyeustuwasabi

1.Croissant ve Brioche Atölyesi (1 gün)
6 Şubat Cumartesi
10:30-17:00

Program katılımcıları, Michelin yıldızlı otel ve restoranlarda çalışmış eğitmen şeflerimizle, Fransız Klasiklerinden Brioche (Briyoş) ve de Croissant (Kruvasan) yapımının incelikleriyle tanışacak olup, profesyonel teknikleri öğrenme fırsatı bulacaklardır.

 

2.Sevgililer Günü Özel Atölye Çalışması (1 gün)
13 Şubat Cumartesi
10:30-17:00

Eğer klasik sevgililer günü hediyelerinden sıkıldıysanız, bu sene sevgilinize farklı bir hediye verebilirsiniz. 13 Şubat Cumartesi günü Le Cordon Bleu’nün ödüllü şeflerinin sevgililer gününe özel sizler için hazırladığı reçeteler ile, sevgiliniz ve siz mutfakta harikalar yaratabilirsiniz.

sevgililer günü hediye önerileri bg

@gokcii

3.Çikolata Atölyesi (1 gün)
20 Şubat Cumartesi
10:30-17:00

Program katılımcıları, Ödüllü Master şeflerle çalışma imkanı bularak çikolatadan kutu ve truffle çeşitleri yapacaklardır. Bu çikolata çalışmasıyla katılımcılar özel günlerde sevdiklerine lezzetli ve şık bir hediye verme imkanı bulacaklardır. Bu programda katılımcılar Limonlu truffle, fındık ve bademin sütlü çikolata ile birleşimiyle “Malakoff” u uygulayarak , karamel yapımının ince tekniklerini de öğreneceklerdir.

 

4. Sıcak Tatlılar (1 gün)
27 Şubat Cumartesi
10:30-17:00

Katılımcıların 2 farklı lezzette sufle bazlarını ve Fransız klasikleri arasında yer alan “tarte tatin” reçetesini öğreneceği programda dondurma ve sorbet yapım tekniği de yer alacaktır. Uluslararası Le Cordon Bleu şefleri tarafından verilecek bu eğitimle sufle yapımının tüm incelikleri gösterilecektir.

sevgililer günü hediye önerileri b

@gseymas

Total
2
Shares

Bir cevap yazın