ickare

Geçmişte mağara hayatı ve günlerinin avlanmakla geçmesi nedeniyle erkeklerin genlerine yerleşmiş olan reaksiyonları araştırdık.

Neden çok konuşuyorlar?

Mağara yaşamı, dışarıdaki hayata göre çok sıkıcı ve hareketsiz olduğundan erkekler avlanırken doğal olarak kadınlara birbirleriyle konuşmaktan başka bir seçenek kalmamaktadır. Yalnızca kendi aralarındaki sorunlarla ilgili konuştukları için de, daha sonradan adına “dedikodu” denilen bir tarzın kalıcı hale geldiğini söyleyebiliriz. Bu son derece doğal bir süreçtir.

Neden daha şişmanlar?

Erkekler gibi avlanmadıklarından doğal olarak mağara yaşamındaki hareketsizlik şişmanlama sonucunu yaratmaktadır. Asırlardır erkek ırkının bilinç altına “aslında kilolu bayanların daha seksi göründükleri” propagandasını yoğun biçimde yerleştirdiklerinden bu kabul edilebilir bir tablo yaratmıştır.

Evet erkekler balık eti kıvamındaki kadınları daha seksi bulmaktadırlar. Bu propaganda bombardımanı “bir dirhem et bin ayıp örter”, “yemeğin salçalısı, kadının kalçalısı” gibi atasözleriyle asırlardır bir beyin yıkama mekanizmasıyla yürütülmüştür.

Buna rağmen erkekler mağaraya geri döndüklerinde “bütün gün mağarada yapılan işlerden çok yorulduklarını ifade ederek üste çıkma davranışları da yine erkekler tarafından kabul edilebilir bir durum dahi yaratmıştır.

Bu duruma gerçekten de inanıp bulaşıklara yardım eden erkeklerin kendinden geçmelerini açıklayacak başka bir sebep yoktur.

Araba kullanma ve yön bulma zaafiyetlerin sebebi nedir?

Daha önceki yazılarımızda bu konuyu sıklıkla incelediğimizden yalnızca mağara dışında ve at binmediklerinden ötürü günümüze kadar gelen; “yolda yürürken çarpışma-düşme, adres bulamama, buna bağlı aşırı heyecanlanma, kuyruklarda olağanüstü çabuklukla sıra kapma” eylemlerinin tamamının önceki tesbitlerimize bağlı olduğunu hatırlatmakla yetinecegiz.

Neden kapitalist koşullarda para kazanmanın aslında kolay olduğunu ileri sürerler?

Bu da avlanmaya çıkmamalarıyla ilgili bir durumdur. Avlanmanın nasıl bir maharet gerektirdiğini bilemediklerinden ve avlar sürekli önlerine gelmeye devam ettiğinden bu durumun kolay olduğu kavramı bilinçlerine iyice yerleşmiştir.

Günümüz koşullarında para denen kağıt parçalarını ele geçirmek için “sahada” birbirini gırtlaklayan erkekler, yaptıkları bu işin aslında hiç de zor olmadığını iddia edip üstüne üstlük “aaa ne varmış bunda” diye başlayan kadın söylemleri karşısında kitlenip kalmaktadırlar. Bu söylemlere maruz kalanlar arasında aklını kaçıranlar olduğu artık tıbben de doğrulanmış bulunmaktadır.

Kendini kurtarmaya çalışanlar ise yoga tekniklerindeki “kendini cam bir fanus” içine saklayıp bu sesleri duymama-kaydetmeme-yanıt vermeme boş ifade maskesini kullanma metodunu kullanmaktadırlar.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın