erkeklerle kadınlar arasındaki yaş farkı

Erkek kadın arasındaki yaş farkının ne kadar olması gerektiği kişiden kişiye değişen bir olgu. Kimi hiç önemsemezken kimisi de kesin rakamlar üzerinde duruyor. Özellikle de erkekler! Biz de bakış açısı farklı iki erkeğe, yaş farkının ilişkilerinde ne denli belirleyici olduğunu sorduk…
İlişkilerde devir çoktan değişti, tabii buna bağlı olarak dengeler de… Kadınlar bir köşede oturup kısmetlerini beklemekten vazgeçeli çok oldu, beğendikleri erkekle birlikte olmak için girişimde bulunmaktan çekinmiyorlar artık. Bu arada erkekler de boş durmadı ve talepleri değerlendirmek adına yeni kriterler geliştirdiler. Kibarlık sınırlarını zorlamadan reddetmeyi öğrendiler önce. Ardından istedikleri kadın tipinin çerçevesini kalın çizgilerle belirlediler. Derken karşımıza, orta yaşa gelmesine rağmen genç kadınları tercih eden bir kesim çıktı. Kendilerine ait geçerli birden fazla sebeple 20’li yaşlardaki kadınlarla beraber olmayı tercih ediyor bu erkekler. Ancak ortak paydaları, genç kadınların yanında kendilerini daha iyi ve rahat hissediyor olmaları.

Diğer taraftan kendi yaş grubundan vazgeçemeyen 40 yaş grubu erkekleri de yok değil. Rahat anlaşabilecekleri, kendilerini anlayacak, beraber yaşlanabilecekleri kadınları tercih ediyor onlar. Ancak konuyla ilgili bir takım şartları da yok değil. İlki ve en önemlisi kolaylıkla tahmin edebileceğiniz gibi dış görünüş. Bunu değişen sıralamayla; akıl, özgüven ve huzur gibi maddeler izliyor.

Okuyacaklarınız, her iki grup erkeğe birer örnek. Bakalım siz hangisinin tarafını tutacaksınız…

Total
0
Shares

Bir cevap yazın