1D0D2657

Kültürümüzde sadece bir kez “evet” denmesi gerektiğine inanılır. Ama yine de günümüzde genç evliler kolaylıkla evliliğini sonlandırabiliyor.
Oysa evlilik bir oyun değildir; sonuna dek birlikte yürümek için yola çıkılır. Peki ya siz ve eşiniz? Sizin aranızdaki bağ yeterince güçlü mü?
Stephanie Klein, yirmili yaşlarında başından geçen kısa ömürlü evliliği için “Tamamıyla hazırlıksız yakalandım. Tıpkı trafik kazası gibiydi” diyor. Son hızla ilerlerken birden düştüğünü ve doğru bildiği her şeyin yalan olduğunu hissettiği bir dönemmiş bu.
Şu an 34 yaşında bir fotoğrafçı olan Stephanie, Teksas’ta yaşıyor ve aynı zamanda yazarlık yapıyor. Evliliğinin ilk dönemlerinde modern bir kadının isteyebileceği her şeye sahipmiş: Yakışıklı ve çekici olan cerrah bir eş, Manhattan’da lüks bir daire, bir reklam ajansında iyi bir iş… Eşiyle tıp fakültesindeyken tanışıp iki yıl birlikte yaşamış ve henüz 24 yaşındayken onunla evlenmiş. “Dantel iç çamaşırları, evde verdiğim davetler, tebrik kartlarına onun da adını yazmak… Evli olmayı bu kadar seveceğimi bilmiyordum. Bu işte iyiydim! Ve onun da iyi olduğunu düşünüyordum” diyor.
Derken 27 yaşındayken hamile kalmış. Tam da bu dönemde kocası lazer epilasyon yaptırmaya, parfüm banyosu yapmaya ve Prada giymeye başlamış. Stephanie ile alışveriş ve seks yapıyor, bir başka kadınla da şehir turuna çıkıyormuş. Stephanie, kocasının ihanetini kanıtlayarak karşısında durduğunda, utanmadan şunu söylemiş: “Ben bir doktorum. Bu tamamen iş ilişkisi!”
Bundan sonra evlilikleri raydan çıkmış. Stephanie, henüz 29 yaşındayken bir adamın “ilk eşi” oluvermiş…

Total
1
Shares

Bir cevap yazın