Asya’nın egzotik lezzetlerini Türk, Fransız ve Akdeniz mutfaklarıyla buluşturan ve benzersiz hizmet anlayışı ile misafirlerini enfes lezzetlerle tanıştıran IST TOO, Executive Şef Olivier Pistre’nin hazırladığı ve üç ay boyunca damaklarda iz bırakacak yeni menüsü ile sonbaharı karşılıyor.

Olivier Pistre at organic farm

Nisan ayından beri Shangri-La Hotels and Resorts’un tüm dünyada hayata geçirdiği sürdürülebilir mutfak girişimi “Çiftlikten Masaya” kapsamında yerli üreticilerin sağladığı organik ürünlerle misafirlerine hem sağlıklı hem de lezzetli bir set menü sunan Executive Şef Pistre, bu felsefeyle yola çıkarak Eylül ayı itibariyle misafirlerine yeni menüsünü sunmaya hazırlanıyor. Her ürünün mevsiminde kullanılmasını benimseyen Pistre, üç ayda bir yenilenecek menüde organik mahsullerin yanı sıra AOP (Korunan Menşe Adı) işaretine sahip, üretim koşulları standartlara uygun, yüksek kaliteli ve tescilli ürünler kullanacak.

ISTTOO_05

Organik ve taze ürünler kullanma konusunda hassas olan Olivier Pistre, İstanbul’un farklı kültürlerin ve bu kültürlere ait lezzetlerin buluşma noktası olduğunu dile getiriyor. Misafirlerin beğenisine sunulacak olan yeni menüde İstanbul’un bu özelliğinin de yansıtılacağını belirten şef, gastronomi açısından Türkiye’nin sahip olduğu imkanların zenginliği ile bu tatların daha da farklılaşacağını düşünüyor.

Sonbahar boyunca sunulacak olan bu özel menüde Fransız Riveriası’nın enfes tatlarından kaya balığı “bouillabaisse”, İspanya’nın klasiklerinden “gazpacho” ve Türk mutfağının olmazsa olmazlarından odun ateşinde pişirilmiş pide ve kebap çeşitleri gibi birçok lezzet yer alacak.

Shangri-la IST TOO photo shoot

 

Hazırladığı organik menü ile yerel tarımı, kimyasal pestisit içermeyen üretimi, serbest menzilli hayvancılığı desteklemeyi amaçlarken, ulusal ve yerel gıda güvenliği standartlarına uygun gıda tüketimi ile misafirlerine en sağlıklı ve doğal olan gıdaları sunmayı hedefleyen Olivier Pistre, dünya kaynaklarının sürdürülebilirliğine destek veriyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için 0212 275 8888’i arayabilirsiniz.

 

 

 

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın