Eylül ayının güzellik görünümlerinde makyajınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız önereceğimiz beş farklı stili denemek için heyecanlanacaksınız!

Kapak fotoğrafı: @fannyekstrand

İşte sonbaharı karşıladığımız bu ayda denemek isteyeceğiniz makyaj fikirleri:

Dudaklar ön planda!

Özellikle büyük dudaklara sahipseniz bu makyaj tam size göre! Yazın ardından bronzlaşan teninizin ve çekici dudaklarınızın ön planda olacağı bu makyajda kaşlarınızı taramayı ve doldurmayı da ihmal etmeyin. Dudaklarınızın renginden bir ton koyu bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçevelendirin ve ardından sadece nemli görünmesini sağlamak için bir balm uygulayın.

@isabellrrose

Göz makyajında ise, göz kapaklarınızın dış bitiş kısmına ince bir kuyruk ve göz pınarı kısmına ince bir çizgi çekmeniz yeterli. Son dokunuşu ise burnunuzun ucuna ve üst dudağınızın tam yukarısına hafif aydınlatıcı uygulayarak yapın.

Güneşin ısıttığı bakışlar

Sonbahar geliyor diye hemen güneşten vazgeçecek değiliz! Turuncu göz farı bu makyajın adeta yıldızı! Önemli olan nokta ise göz farını hiçbir gölgelendirme kullanmadan uygulamak. Direkt olarak çabasız bir şekilde turuncunun sıcaklığını göz kapaklarınıza yerleştirin. Ardından kirpiklerinize istediğiniz yoğunlukta maskara uygulayın.

@maralafontan

Dudaklarınızda ise renkli bir balm ya da likit ruj kullanabilirsiniz. Şeftali tonlarında bir allık ise bu makyajın son dokunuşunu oluşturuyor.

Denizin mavisiyle yaza veda

Bronz teninize çok yakışacak bu makyajda ihtiyacınız metalik mavi ya da turkuaz renkte göz farı olacak. Göz farınızı göz kapaklarınıza adeta kalın bir eyeliner gibi görünecek şekilde sürmelisiniz. Bir far yoğunluğundan ziyade eyeliner görünümü ortaya çıkmalı. Ardından siyah ya da koyu gri göz farı ile dağıtılmış bir kuyruk oluşturun. Bol maskara uygulamayı unutmayın.

@camilacoelho

Dudaklarda ise bronzluğunuzu destekleyen kahverengi tonlarda kremsi yapıda bir ruj tercih etmenizi öneririz. Şeftali tonlarında allıkla yanaklarınızı renklendirebilir ya da bronzer ile daha da çarpıcı bir esmerlik elde edebilirsiniz.

Sağlıkla ışıldayan cilt

Bu makyajın ana fikri sağlıklı bir ışıltı! Göz kapaklarınıza ince bir eyeliner çekin ve kirpiklerinizi az miktarda maskara ile tarayın. Kaşlarınızı da yukarı doğru tarayarak sabitleyin.

@victoria_ralphhair

Pembe tonlarında bir ruj uygulayın. Yine pembe renkte bir allık ve highlighter ise bu makyajın temelini oluşturuyor. Önemli olan yanak ve elmacık kemiklerinize uygulayacağınız aydınlatıcının oldukça az miktarda kullanılarak doğal bir görünüm yaratması.

Utangaç kırmızı

Tamamen dudaklara ve yanaklara odaklanan bu makyajda kaşlarınızı doldurarak yukarı doğru tarayın. Gözlerinize ise hiçbir uygulama yapmanız gerekmiyor. Çok hafif bir şekilde maskara ile tek seferlik tarayabilirsiniz.

@fannyekstrand

Bordo mat renkte bir ruju dudaklarınızın altına sürün ve ruju tüm dudağınıza yedirin. Ardından yanaklarınıza ve burnunuzun ucuna rujunuza yakın renkte allık uygulayın. Dilerseniz parmağınızın ucuna alacağınız aynı ruju yanaklarınıza ve burnunuza hafif miktarda uygulayarak da tek bir ürünle benzer görünümü elde edebilirsiniz.