FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (8)

Yılın en riskli parçalarını aldığımız sezon, bu sezon; yani her şeyin bir konser alanına uygun olduğu koleksiyonlarla festival sezonu! Ancak bu sezondan aldığımız ve tüm yıl boyunca her şeyle kombinleyebileceğimiz parçalar da mevcut. İşte dolabınızda bulundurmanız gereken, festival sezonundan almanız gereken 9 parça:

Bilekte biten botlar

Eğer henüz dolabınızda bilekte biten bir bota yer vermediyseniz, hemen bir tane edinmelisiniz. Bilekte biten botlar dolabınızdaki her şeyle uyum sağlayacak ve iş festival sezonuna geldiğinde başrolü üstlenecek parçalardan biri. Aynı zamanda rahat da.

FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (7)

Getty / Rachel Murray

Denim şortlar

Bir yaz günü klasiği olarak denim şortlar gündelik hayattan festival çimlerine kadar her yerde stil konusunda işe yarar. Makul bir uzunlukta kesilmiş denim şortları tercih edin ve bulunduğunuz ortama göre kıvırarak uzunluğunu ayarlayın.

FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (9)

Splash News Online

Maksi elbise

Festival denildiğinde akla gelen ilk parçalardan maksi elbiseler, romantizm ve özgür ruhun sofistike bir stildeki yeniden doğuşunu simgeliyor. İnce kemerler kullanarak belinizi vurgulayın.

FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (1)

Getty / Michael Kovac

Uzun gladyatörler

Hem dramatik hem eğlenceli! Uzun gladyatör sandaletler festival sezonunun olmazsa olmazı. Daha gündelik hayatta kullanılabilir olması için düz olanlarını tercih edin; mini etek ve elbiselerle kombinleyin. Gündüzden geceye taşıyabilmeniz de cabası!

FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (2)

BFA

Tek parça aksesuarlar

Sıcakla mücadele elimizin sürekli kısa büstiyer ya da bikini üstlerine gitmesine neden oluyor. Bunları gündelik hayata uyarlamanın en etkili yolu ise tek parça korseleri eklemekten geçiyor. İnanın bundan daha havalı bir aksesuar yok!

FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (3)

Getty / 2015 Bauer-Griffin

Geniş siperli şapkalar

Festival trendleri pek çok bohem parçayı ve 70'lerden günümüze aktarılmış aksesuarları da beraberinde getiriyor. Dönemin ünlü stil ikonlarının vazgeçilmezi geniş siperli şapkalar sadece konser alanlarında değil günlük hayatta da oldukça işinize yarayacak. Siz yine de güneş kreminizi de sürmeyi unutmayın.

FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (4)

Getty / 2015 Getty Images

Çapraz çanta

Çapraz çantalar konserlerde size hareket rahatlığı sağladığı gibi her şeyle uyabilen yapıları sayesinde de şıklığınızın temel parçalarından biri oluyorlar. Klasik ve düz renk modellerden edinin ve bu rahatlığı hissedin!

FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (5)

Getty / 2015 Getty Images

Rahat ve havadar beyaz bluz

Beyaz ve küçük herhangi bir şey yaz aylarının vazgeçilmezidir, aynı zamanda festival fanlarının da bavulunun ayrılmaz bir parçası. Özellikle hafif kumaşlardan yapılmış sizi serin tutacak (ve transparan olmayan) parçaları seçin ve günlük hayatınıza rahatlıkla uyarlayın.

 

FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (6)

BFA

Çoklu takılar

Boho ruhunuuzu ortaya çıkarmak için çoklu gümüş kolye ve bileziklerinizi, naturel taşlardan yapılmış takılarınızı ve hippi tarzdaki püsküllü aksesuarlarınızı kullanın. Kendinizi limitlemeyin. Bu takıları tişörtlerinizden elbiselerinize kadar her şeyle kullanabilirsiniz.

FESTİVAL SEZONUNDAN ALMANIZ GEREKEN 9 PARÇA (8)

Getty / Michael Kovac

 

Bir cevap yazın