*Bu yazı diziye ilişkin spoiler ihtimali taşımaktadır.

Ejderhaların annesini 5. bölümde oldukça sinirli ve hırslı bıraktık. Dizinin final bölümü olan 6. bölümü beklerken ortaya Daenerys Targaryen’ın  hamile olduğuna dair bazı iddialar atılmış durumda.

8. sezonun 5. bölümünde bazı farkındalıklar oluştu. Daenerys Targaryen’ın öfkesini kontrol edemeyip Westeros ve halkını adeta küle çevirmesi yavaş yavaş ona inananların aklında soru işaretleri yarattı. Belki de Lord Varys haklıydı: Daenerys, Yedi Krallığın ihtiyacı olan hükümdar olmayabilir.

Dizinin yakın takipçileri Dany‘nin yeğeni-sevgilisi Jon‘dan bir bebek bekleyip beklemediğini merak ediyor.

Bilindiği üzere Dany, Khal Drogo ile evliyken hamileydi, ancak hamileliği ölü bir doğumla sonuçlanmıştı. Üzerinden yıllar geçtiği ve Jon Snow ile olan ateşli aşkları göz önüne alındığında hamile kalması ihtimali oldukça yüksek.

Dizinin fanları, başta Jon ve Arya olmak üzere herkes şu etapta Westeros’ta yaptığı kıyımdan ötürü Daenerys’e kızgınken, olası bir hamileliğin Dany’nin canını kurtaracağına inanıyor.

Dany eğer hamileyse, Jon’un onu öldürmeyeceğine inanılıyor. Zaten evlatları yerine koyduğu iki ejderhasını da kaybeden Khaleesi’nin taht sevdasından vazgeçip çocuğunu seçebileceği düşünülüyor. Böylece tahtta da Jon Snow’u görebileceğiz.

Tüm bu teoriler bir yana, dizinin finali için sadece birkaç gün daha beklemek gerekiyor.

Total
0
Shares