1457436907_1454401468_tr_C2_facebook_couple_1200X627

Farklı yapısı ve mizahi tasarımıyla 2015’te internet dünyasının fenomeni haline gelen ErkekSepeti.com.tr, kadınların gücünü bir kez daha ortaya çıkarıyor. İşte kariyerleri ve alanlarındaki başarıları ile gerçek bir rol model olan, sahip oldukları güçle neler yapabildiklerini göstermeyi başaran kadınlar…

8 Mart 2016, İstanbul;

Ataerkil bir topluma sahip olduğumuz söylenir ama eskidenmiş onlar. Günümüz kadınları kendinden emin, kararlarını alan ve uygulayan, güçlü kadınlar. İşte ErkekSepeti’nin derlediği hayatlarındaki duruşları ve farklı alanlardaki başarılarıyla rol model haline gelen o güçlü kadınlar…

-İş hayatında ve toplumda: Kadınlar cinsiyetin iş hayatında bir değer olmadığını kanıtlayarak her geçen gün çok daha atılgan ve başarılı oluyorlar. Topluma en iyi bir şekilde, örnek teşkil eden bir insan olmak için çabalayan kadınlar her geçen gün başarılarına daha da başarı katıyorlar. Tıpkı yeteneklerini genç yaşta ispat eden ve şirketlerinde kadın çalışan sayısını artırmayı kendisine hedef edinen Harvard mezunu Güler Sabancı gibi. Buna ek olarak, Lale Saral Develioğlu, Nazlı Ümit Boyner, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Esin Mete, İdil Yiğitbaşı, Demet Mutlu gibi hem kadınlara hem de erkeklere ilham kaynağı ve gurur kaynağı olan kadınlar gün geçtikçe çoğalmakta.

-Sporda: Sadece 23 yaşındayken atletizmde altın madalya sahibi olan Gamze Bulut, 19 yaşında kadın futbolunda dünyanın en iyi forvetleri arasına adını yazdıran Ebru Topçu ve paralimpik halterde dünya rekoru kıran Nazmiye Muslu, Golden League’de 5 bin metrede dünya rekorunu kırarak Türk atletizm tarihine ismini altın harflerle yazdıran ilk bayan sporcumuz Süreyya Ayhan, Fransa’da 2001 yılında yapılan Avrupa Boks Şampiyonası’nda 51 kiloda altın madalya kazanarak Hülya Şahin ile birlikte bayan boksta Türkiye’nin uluslararası arenada başarı getiren ilk sporcusu olmayı başaran Hasibe Özer gibi örnekler bize tam da şunu dedirtiyor: Evet! Bu kızların şakası yok!

-Sanatta: Bir kadının sanata karşı becerisi olduğu sürece, başarı neredeyse kesin gibidir. Detaylara ve zerafete doğuştan hâkim olan kadınlar… Geçmişten örnekleriyle dünyaca ünlü Türk kadın ressam Fahrelnisa Zeid, dünyaca ünlü kadın seramik sanatçısı Füreya Koral, dünyaca ünlü kadın gravür sanatçısı Aliye Berger… Günümüzde ise 40’tan fazla “best-seller” esere sahip Kerime Nadir, bugün birbirinden değerli, büyük ses getiren kitapları ile dünyaca ünlü yazar Elif Şafak, Halide Edip Adıvar, Tomris Uyar, Gülten Dayıoğlu, Ayşe Kulin, İnci Aral gibi pek çok örnekler hepimizin göğsünü kabartmakta.

-İlişkilerde: İlişkilerde de günümüzün kadını ne aradığını biliyor ve ilk adımı atmaktan hiç korkmuyor. Tıpkı ErkekSepeti’nde de olduğu gibi kadınlar beğendikleri erkekleri kendileri seçiyor ve kiminle iletişime geçeceklerine yine kendileri karar veriyor.

 

Dünyaca popüler Fransız sosyal ağı AdopteUnMec.com’un Türkiye versiyonu olan ErkekSepeti.com.tr hakkındaki detaylara bilgilere www.erkeksepeti.com.tr, facebook.com/Erkeksepeti ve twitter.com/Erkeksepeti adreslerinden ulaşılabiliyor.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın