Artık Merkür gerilemesi bitiyor ve Merkür’ün gerileme etkisinden çıkma yolculuğu sırasında bir de Yeni Ay enerjisi yaşayacağız.

Astrolog Şebnem Ekşib’den bu hafta gerçekleşecek olan Yeni Ay’ın beklenen etkileri.

Merkür 1 Ağustos Perşembe günü gerilemesini artık bitiriyor, ancak durağan pozisyondan çıkması hafta sonu cumartesiyi bulacak bu nedenle işlerin hızlanmasını hemen retronun bitiminden itibaren beklememek gerekiyor, biraz daha sabırlı olup, acele etmemek gereken bir hafta geçireceğiz.

Merkür gerilemesinin son ayağından geçeceği pazartesi ile cuma arası bize muzur taraflarını epeyce hissettirebilir, gezegenlerin Retrolara giriş ve çıkış dönemleri önemlidir. Dolayısı ile anlaşmalar, sözleşmeler, iletişim, başkalarıyla kurduğunuz kontaklar, teknolojik cihazların alımı gibi konularda hafta sonuna kadar beklemekte fayda var.

Diğer yandan Yeni Ay etkisinin güçlü olacağı bir hafta yaşayacağız ki 31 Temmuz Çarşamba günü başlayacak Yeni Ay enerjisi 1 Ağustos Perşembe sabah saatlerinde tamamlanacak.

Yeni ay’ın burçlar üzerindeki beklenen etkileri

Yeni ay ritüeller ve dilekler için çok güzel açılımlar vermekte. Öncelikle gerçekleşeceği yıldız bilginin, evrensel enerjilerin, duanın, arzuların kaynağıdır. Pushyami yıldızı evrenle bir olma, ruhsal büyümeyi temsil eder ve dua ve dileklerle özel bir teması, ilişkisi vardır. Şanslı yıldızlardan biri olarak kabul edilirken, ailevi konular, ev alanları ve bereketle de ilişkilendirilir.

Yeni ay etkisinin başlayacağı salı ve çarşamba akşam saatleri ile perşembe sabahının ilk ışıklarına kadar her türlü ritüel ve dua için enerjilerin yoğun olacağı zamanları deneyimleyeceğiz. Bu süreci iyi değerlendirmek gerekiyor.

Koç: Ailevi konular, ev alanlarınız, ebeveynlerinizle ilgili gelişmelerin öne çıkacağı bir hafta olacak. Aile içi huzurunuza dikkat etmekte fayda olacak. Ev içi dengelerinize bu hafta daha fazla önem vermelisiniz.

Gayrimenkul alanlarınızla ilgili hızlı gelişmeler yaşanabilir. Bir süredir ev alanlarınızla ilgili bekleyen konular hızlanıyor. İlişkilerle ilgili bu hafta dikkatli olmalısınız. Sevdiğinizle veya eşinizle iletişim kurarken özellikle salı ile perşembe arasında tartışma ve gerginlikleri büyütmemeye bakın.

Boğa: Bir süredir üzerinde düşündüğünüz girişimleriniz, yapmak istediğiniz iş ve konular da hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu hafta ilerlemek için acele etmeyin ve beklettiğiniz, bekletmek zorunda kaldığınız konularda farklı çözümler sağlayabileceksiniz.

Adım atmak içinse daha çok cumadan itibaren şartlar sizi desteklemeye başlayacak. Teknolojik konular, cep telefonları, cihazlar, mail trafiğiniz, telefon konuşmaları, bu alanlardaki karışıklıklar adına bu hafta dikkat etmekte fayda var. İlişkilerde özellikle salıda itibaren biriktirdiğiniz, sabrettiğiniz konularda ani patlamalar yaşayabilirsiniz. Haftanın orta bölümünü partnerinizle iletişiminizde sakin olmakta fayda var.

İkizler: Dedikoduya, başkalarının sözleriyle vereceğiniz kararlara dikkat etmeniz gerekiyor. Herkesin her söylediğine bu hafta prim vermemelisiniz. Maddi konularda hızlı gelişmeler olmakla birlikte finansal alanlarda risklere girmeyin. Gelir gider dengenize bu hafta önem verin, harcamalarınızı kontrollü yapmakta fayda var. Duygusal alanlarda partnerinizle iletişimde aklınıza geleni hemen söylemeyin, sonradan sizi zor durumda bırakacak konuşmalara açık bir hafta geçireceksiniz.

yeni ay’ın ritüelleri neler olmalı?

Yengeç: Burcunuzda vedik astrolojisine göre Yeni Ay gerçekleşecek. Hızlanıyorsunuz, bir süredir başlatmak istediklerinizle ilgili gelişmeler ve vereceğiniz kararlar açısından ne yöne gideceğinizi belirlemeye çalışacağınız bir hafta geçireceksiniz.

Kadersel etkilerin sizin için aktif olduğu, gelişmeleri kontrol etmekte zorlanacağınız bir hafta olacağı için özelikle salı ile perşembe arasında durumları akışa bırakarak, şartları zorlamadan bu süreci yönetin. Perşembeden itibaren hızlanıyorsunuz.

Aslan: İçsel enerjinizi iyi dengelemelisiniz. Huzursuz ve duygusal olarak çabuk dalgalanan bir ruh halinden geçebilirsiniz. Ele aldıklarınızda ısrarcı olmayın, kariyer ve iş konularında çözüm odaklı olmaya gayret ederek sorunları gözünüzde büyütmeden ele alma çalışın.

İç hesaplaşmalar artıyor, özellikle kişisel alanlarınızda kalmanız doğru olacaktır. Kalabalıklar bu hafta size iyi gelmiyor. Düşmanlara, rakiplere dikkat etmelisiniz. Kime ne söylediğinize bu hafta dikkat etmeye gayret edin. Herkesle her şeyi paylaşmamanız hayrınıza olacaktır.

Başak: Sosyal alanlar, aile büyükleriyle olan ilişkilerinizde bu haftayı iyi yönetmeniz gerekiyor. Diğer yandan iş konularında kariyer alanlarınızda çarşamba gününe kadar olan dönemde acele etmeden, radikal kararlar almadan, detaylara dikkat ederek bu süreci geçirmeye gayret edin. Hafta sonu sosyal alanlarınız hızlanıyor.

yeni ay, hangi burcu nasıl etkileyecek?

Terazi: Kariyer ve iş alanlarınızda gerçekleşecek Yeni Ay sizi yeni gelişmeler içine çekebilir. Devam eden işlerinizde bilhassa salı günü yönetici kişilerle ilişkilerde daha esnek ve sakin olmak gerekiyor. Öte yandan iş arayışlarınızda yeni gelişmelerin kapılarını aralayabilecek bir Yeni Ay var önünüzde, etkileri daha çok sonraki haftada görülecek olsa da sizin adınıza kariyer alanlarınızda hızlı gelişmeler getirecek.

Akrep: Eğitim konularıyla bağlantılı işleriniz varsa yoğun bir hafta geçireceksiniz. Diğer yandan yurt dışı kontakları, yabancılarla bağlantılı işleriniz varsa bu alanlarda da hızlı gelişmelerden geçebilirsiniz.

Ani bir seyahat kararı alabilirsiniz. Eril kişilerle olan iletişiminizde bu hafta biraz daha uyumlu olmaya gayret etmenizde fayda var. Maddi alanlarda salı ile perşembe arasında detayları gözden kaçırmadan parasal işlerinizi organize etmeye gayret edin.

Yay: Dönüşüm etkileri kuvvetli bir haftadan geçeceksiniz. Aksiliklerle uğraşmanız gerekebilir ki bu hafta bu nedenle daha çok çözüm odaklı olmanız doğru olacak. Birden fazla işi bir arada halletmeye çalışmak bu hafta sizin adınıza doğru değil.

Biraz daha sadeleşip, haftanın etkilerini akıllıca yönetmeniz gerekiyor. Dağınıklık etkileriniz, unutkanlıklar artabileceği için hem işi hem de günlük rutindeki konuları detayları gözden kaçırmadan yönetmelisiniz.

Oğlak: İş hayatınızda ortaklı konular, proje çalışmaları, ortaklarınızla olan iletişiminiz ve ilişkilerinizde yeni bir dönem başlıyor hayatınızda. Bu alanları yeniden gözden geçirip, yeni kararlar alma potansiyeliniz söz konusu. Öte yandan eşiniz, partnerinizle bağlantılı konular bu hafta odak noktanız olacak. İlişkileriniz adına yoğun bir hafta geçireceksiniz.

Kova: Sağlığınıza dikkat etmeni gereken, bağışıklığınıza önem vermeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. İş alanlarınızda yenileneceğiniz, devam eden düzeninizde hızlı gelişmelerin ve değişimlerin olacağı bir hafta geçireceksiniz. Yarım kalmış işler beklenmedik şekilde hız kazanıp tekrar değerlendirmeniz için önünüze gelebilir. Görüşmeler adına yine hızlanacaksınız.

Balık: Aşk ve ilişkilere yoğunlaşacağınız, aşk hayatınızla ilgili kararlar alacağınız, duygusal hayatınızda odaklanacağınız bir hafta yaşayacaksınız. Çocuk sahibi iseniz benzer şekilde çocuklarla veya çocuğunuzla ilgili vermeniz gereken bir karar, atmanız gereken adımlarla alakalı gelişmelere açık olacaksınız. Maddi konularda gelir gider dengelerinize, harcamalarınıza dikkat edin ve hafta boyunca parasal işlerinizde acele etmeden bu alanı yönetin.

Total
0
Shares