Ünlü  İngiliz aktris, şair, film yapımcısı ve model Greta Bellamacina aynı zamanda Mango’nun Kasım kampanyasının yüzlerinden biri. Biz de Greta Bellamacina ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Greta Bellamacina

Kariyerinizi birçok kelime ile tanımlayabiliriz. Ama özellikle şairliğiniz göze çarpıyor. Bize biraz hikayenizden bahsedebilir misiniz?

Ben her zaman şiir yazıyordum aslında. Yapmam gereken bir şey olduğunu hissettim hep. Dünyanın müziğini daha yakından hissetmek için içimden bu geliyor. Henüz hala öğrenciyken ilk defa bir filmde oynadım. Sahnedeyken kendimi daha Özgür hissediyorum. Daha yaratıcı olmamı sağlıyor diyebilirim. İlk başlarda yazı yazmayı kendime özel bir şey olarak yapıyordum. Oyunculuk yapmak kelimelerin gerçeğe dönüşmesini sağladı. Yavaşça, şiirlerim yayınlanmaya başladı ve festivallerde, etkinliklerde, kendi film projelerimde okumaya da başladım. Aslında çok doğal gelişen bir süreç oldu diyebilirim. 2020 yılının Şubat ayında da kendi şiir koleksiyonum yayınlanacak. Andrews McMeel tarafından yayınlanacak ve adı da ‘Tomorrow’s Woman’.

Edebiyat ve şiirin gittikçe kaybolduğu bir dünyada bu kadar ilgiyi nasıl çekmeyi başarıyorsunuz?

Bence şiir her zamanki daha canlı. Bazen buna ruhumuzun ne kadar ihtiyacı olduğunu görünce ben de şaşırıyorum. Bir şiir ile, karmaşık bir duyguyu bir kaç kelimede anlatabiliyorsunuz. Kendi kelimelerinizle, karanlık bir günde dinleyicinizi şaşırtabiliyorsunuz.

mango 2019

Kendi işinizi siz nasıl tanımlarsınız?

Ben yaptığım her işte doğruyu arıyorum. Ama güzelliğe de bir o kadar önem veriyorum. Sanırım kendimi bir optimist olarak tanımlayabilirim.

Siz bir oyuncu, bir şair, bir model ve aynı zamanda bir film yapımcısısınız. Projelerinizi neye göre seçiyorsunuz? Sizi en çok ne heyecanlandırıyor?

Kısa zaman önce Londra’da Raindance film festivalinde Hurt by Paradise filminin premiere’ini yaptık. İki kadınının arkadaşlığını ve kişiliklerini anlatan bir film. Yanlız bir anne, bir yazar olan ve bir baba arayan Celeste rolünü üstlendim. Ayrıca İtalyan yönetmen Riccardo Vannuccini’nin filminde de oynayacağım için çok heyecanlıyım.

Bize yaratma sürecinizden bahsedermisiniz?

Sanırım bu benim ne yarattığıma göre değişiklik gösteriyor. Saırım oyunculuk ve yazma arasında bir dengeye ihtiyacım var. Yanlız başıma yazmayı seviyorum ama güzel işbirliktelikleri de hoşuma gidiyor. Sanırım filmler bu yüzden hep ilgimi çekti.

Yaratırken hiç kendinizden şüphe ettiğiniz oluyor mu? Bu anlarla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Evet tabii ki. Çok moral bozucu olabiliyor.Ama bu anlara aslında ihtiyacımız var gerçekten ne söylemek istediğimizi bilmemiz için. Hata yapmak doğaldır. Bir sanat eserinde en ilginç olan kısım, düşünce ve geliştirme aşaması bence.

Mango ile işbirliğiniz nasıl başladı?

Birçok projeden tanıdığım arkadaşlarım aracılığı ile oldu aslında. Bu reklam kampanyası bana çok doğal geldi. Birkaç arkadaşın buluşması gibi. Cass Bird ile çekim yapmak da ayrıca keyifliydi.

Mango kadını sizin için ne ifade ediyor?

Cesur bir kadın. Kendi yolundan gitmek isteyen bir kadın.

Total
0
Shares