Güzelleşmenin etkili ve kolay adımları. Hem de işin uzmanlarından tavsiyelerle!

Max Factor Makyaj Artisti Rıfat Yüzüak’tan Makyaj Tüyoları ve P&G Beauty Saç Stilisi Önder Tiryaki’den saç bakım tüyoları.

 

Max Factor Makyaj Artisti Rıfat Yüzüak’tan Makyaj Tüyoları

Tenin makyaja hazırlığı
Ten makyajı hazırlığında baz ve bakım kremlerinin kullanımına dikkat edilmesini öneririm bu tarz ürünler cildinizi harekete geçirir ve içindeki içerikler makyajınızın çabuk bozulmasını sağlıyor olabilir.
Ten hazırlığında doğru temizlenmiş bir cilt ve cildin ihtiyacına göre baz kullanımı yapmak çok önemli spesifik bir sorununuz yoksa direkt makyaja başlamak çoğu zaman çok daha doğru olabiliyor.

Fondöten seçimi ve kullanımı
Fondöten seçiminde en önemli unsur renk seçimidir. Rengi vücudunuza (dekolte) göre seçin
Bunun dışındaki ikinci önemli unsur fondötenin makyaja fon oluşturmak için kullanıldığı bilincinde olup fondötenle kusurları kapatmayı değil, rengi editlemeyi hedefleyin. Kusurları ise kapatıcıya bırakın.

Kapatıcı kullanımı
Kapatıcı fondötenin kapatamadığı kusurlara retouch için kullanılır. Fondöten renginin yarım ton köyü olması daha iyi sonuç verebilir. Kapatıcıyı göz altlarında, sivilce, leke ve benzeri kusurlarda fondöten uygulamasından sonra lokal olarak kullanın.

sevgililer günü makyajı için öneriler
Pudra kullanımı
En dikkat gerektiren uygulamadır ve ciltte sadece parlama endişesi olan kısımlarda kullanılır.
Gözaltı kapatıcısını sabitlemek için de iyi bir yöntemdir. Gereksiz ve fazla pudra kullanımı sizi yaşlı gösterebilir.

Kontör ile göz ve yüz boyutlandırma
Makyajın en önemli kısmıdır. Cildinizden iki ton koyu ve mat bir pudra kullanılır
Boyutlanmış bir cilt daha fit ve daha yukarıda görünür.
Yanlış ışığın yüzünüzü büyük, sarkık ve yorgun göstermesini engeller
Alın, elmacık kemikleri, burun, gidi ve gözde uygulanır sonucu en fark edilen uygulamadır.

Makyaja ışık verme
Makyajı ortaya çıkaran en önemli dokunuştur sedefli parlak açık renk pudralar ile yapılır.
Şakaklara uygulandığında cildi ışıltılı, gergin, sağlıklı ve genç gösterir.
Dudağın üst çizgisine uygulandığında dudağı daha iri ve çıkık gösterir.

Basic göz makyajı
Ten tonları ile günlük kullanıma uygun göz makyajıdır
Bronz pudra ve kahve tonlarında far kullanarak uyguladığım en sevdiğim ve cool bulduğum makyaj uygulamasıdır. Yapmanız gereken sadece bronz pudra ile gözünüzü belirginleştirip mat kahve bir farla arttırmak.

Eyeliner uygulaması
İyi bir eyeliner uygulaması için çok pratik yapmak şart. Her gün deneme yapılmasını öneririm.
Her türlü eyeliner için önerim gözün orta kısmına çok küçük bir çizgi yapıp içe ve dışa doğru küçük hareketlerle dikkatlice bitirmeniz.

 

 

P&G Beauty Saç Stilisi Önder Tiryaki’den Saç Bakım Tüyoları

Saç bakım kremlerinin önemi

Isılı şekillendiriciler, fiziksel ve kimyasal işlemler saçın yapısını etkiler. Bu duruma çatallanma, yıpranma, koparak dökülme, kuruma ve matlaşmayı da ekleyebiliriz. Dünyanın 1 numarası olan* Pantene Pro-V Saç Bakım Kremleri ile bu tür saç problemlerine karşı saçların sağlıklı ve güzel görünümünü her mevsim korumak mümkün. Her şampuandan sonra saçın tüm uzunluğu boyunca uygulayıp birkaç dakika beklettikten sonra durulayarak saçın sağlıklı görünen en güzel halini ortaya çıkartabilirsiniz.

Işıltısını yitirmiş saçları yeniden canlandırmak

Kadınların saçlarıyla ilgili yaptığı en büyük hatalardan biri saç kremlerinin saçı çabuk yağlandırdığını düşünerek şampuan sonrası bakım işlemini es geçmeleri. Türkiye’deki 4 kadından yalnızca 1’i şampuan sonrası düzenli olarak bir saç bakım kremi kullanıyor. Genelde saçlarından memnun olmamalarının, sönük ve yıpranmış saç sorunlarıyla karşılaşmalarının veya kırılan saçlarının koparak dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri bu olabilir. Kendinize uygun olan Pantene Pro-V Şampuanını ve ardından aynı serinin Pantene Pro-V Saç Bakım Kremini kullanmak kolay şekil alan, daha güçlü, daha parlak, daha sağlıklı görünen saçlara** sahip olmanızı sağlar.

 

Total
3
Shares

Bir cevap yazın