Lucky-Magazine-amanda-seyfried-5755401-1200-1598

29. yaşını kutlayan Amanda Sayfried, göz alıcı isimler listemizin her zaman vazgeçilmezlerinden olacak. 

Bakımlı ve sağlıklı olma sırlarını bizimle paylaşan Sayfried’e kulak vermenizi tavsiye ederiz.

 

‘Bakım yapmayı seviyorum.’

Lavender Soap
“Yaşıma göre ekstra kırışıklıklarım var ama 40 yaşımdan önce botoks yaptırmayı düşünmüyorum. Clé de Peau Nourishing Emulsion gibi ileri teknoloji ürünü nemlendiricilerle SPF’li kremler vazgeçilmezim. Vücudum içinse klasik sabunları tercih ediyorum; L’Occitane’ın lavantalı sabunu gibi.”

 

‘Mutlaka saç bakım yağı kullanıyorum.’

johm-frieda-blonde
“19 yaşımdayken saçımı yanlışlıkla boyalı şampuanla yıkamıştım. Sonra biri rengini tekrar sarıya döndürmek için peroksit kullandı. En sonunda New York’ta John Frieda’nın kuaför salonuna gittim ve dokusu büyük çabalar sonucu düzeldi. Artık kendi doğal rengime döndüm. Saç yağlarını çok seviyorum ve duştan sonra mutlaka uyguluyorum.”

 

‘En ideali doğal saç.’

klorane
“Saçımı çok sık yıkamam, bu yüzden kuru şampuanlar kurtarıcım. Kevin Murphy Fresh Hair ise favorim. Saçlarımı hiç şekillendirmem; doğal halini çok severim.”
‘Koyu renk maskaralar tam bana göre.’

loreal
“Kirpiklerim sarı. Bu yüzden maskara kullanmama izin verildiği günden itibaren hep koyu renge boyadım.Eğer bir randevum varsa kaşlarımı renklendirir, kirpiklerimi kıvırır, maskara sürer ve ruj kullanırım. Bir de nude oje renklerini çok severim.”

 

‘Makyaj az fakat etkili olmalı.’
“Make-up artist’lerden o kadar güzel taktikler öğrendim ki… Hatta daha geçen gün Mary Greenwell küçük bir makyaj dersi verdi bana.”

 

‘İşin sırrı dudak kalemi!’
“Kırmızı ruja bayılıyorum! Geçen gece de şunu fark ettim; dudak kalemi kullanıp rujumu sık tazelediğimde daha dayanıklı oluyor.”

 

‘Parfüm özgüveni artırıyor.’

givenchy
“Parfüm zevkim zamanla gelişti. Son günlerde de daha odunsu, daha erkeksi kokulara yönelmeye başladım. Hiç parfüm kullanmadığım bir dönem de oldu ama özgüveni artırdığına inanıyorum. Givenchy Very Irresistible kullanıyorum. Kendimi yetişkin bir kadın gibi hissetmemi sağlıyor. Lisedeyken Clinique Happy’e bayılırdım. O hafif, limonsu koku beni hâlâ eskilere götürür.”
‘Ağrılardan kurtuldum.’
“Regl döneminizde yumurtalık çevrenize akupunktur yaptırın. Bütün acıyı alıp götürüyor. Refleksoloji ve akupunktura bayılıyorum.”

 

‘Düzenli egzersiz yaparım.’
“Bazı günler spor eğitmenimle birlikte ağırlık çalışırım, bazı günler de yalnız koşarım. Bugün yürüyüşten önce 40 dakika cross-trainer yaptım. Her yıl bir önceki yıldan daha atletik, daha güçlü olduğum için çok mutluyum.”
‘Beslenme uzmanı hayatımı değiştirdi.’
“Kimberley Snyder muhteşem bir kadın ve beni Vitamix’le o tanıştırdı. İnanılmaz bir blender. Her sabah içine koca bir demet ıspanak, limon, kereviz, zerdeçal ve duruma göre muz, dut ya da elmayı temizleyerek atıyorum. Yapabileceğiniz en iyi kahvaltı bu!” •

Total
2
Shares

Bir cevap yazın