oğlakOğlak

Sevgili Oğlak, Haziran ayı, Merkür retrosunun bitmesiyle sizi daha rahatlatacak ve olumlu etkileri başlatacak güzelliklere sahip. Mayıs ayından nispeten daha kolay diyebiliriz ama yine de çok gaza basmamak lazım. Bu ayın hemen başında, 5 Haziran günü  İkizler burcunda gerçekleşen yeni ay, sizin için müthiş haberler getirebilir, en güzeli de günlük hayatınızdaki görevleriniz ve işinizle ilgili olumlu veya yenileyici etkiler mevcut.

5 Haziran yeni ay etkisiyle iş hayatınızla ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İşinizi geliştirebilir, yeni projeler başlatabilirsiniz. İş arayan Oğlaklar gelen iş tekliflerine hemen “hayır” cevabı vermesinler zira girecekleri iş çok cazip olmasa da ne olacağı hiç belli olmaz. Umduğunuzdan daha iyi çıkabilir. Sağlığınızla ilgili kontrol yaptırabilir, diyet, egzersiz ve sağlıklı bir yaşama ilk adımı atacağınız etkiler var. Bu yeni ayın gücünü mutlaka kullanın. İster bir rejim programı, ister daha ciddi bir tedavi ve iyileştirme süreci olsun; kendinizi bir bakıma alın. Check-up, vitamin kürleri, masaj gibi şeyler size harika gelecektir. Günlük işlerinizde de bir rahatlama başlayacaktır. Mesela, size yardımcı olacak biri bulunamadığı için, şu anda iki kişinin işini birden yapıyorsunuzdur, işte o kişi bulunur ve işe başlar. Belki de evde uzun zamandır artık sizi boğan bir misafir var, ve kendi özel hayatınız hiç kalmadı.  O kişi başka bir yakının yanına gider ve siz eski düzeninize kavuşursunuz.

16-25 Haziran arası yazılı ve sözlü anlaşmalar gündeme gelebilir. Zihinsel olarak kendinizi yorgun hissedebilir, yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte kuru gürültü denilen tarz insan ve ortamlardan uzak durmaya bakın. Evlilik, ortaklık ve uzun süreli ilişkilere başlayabileceğiniz enerjiler var. Size bol kar sağlayacak bir ortaklık ya da iş birliğine imza atabilirsiniz.

21 Haziran’da gerçekleşecek bu dolunay, mavi ay olarak da değerlendiriliyor. Öncelikle Yay, İkizler, Başak ve Balık burçları ve yükseleni bu burçlardan olan Oğlaklar gökyüzünde o gün oluşacak kareden farklı şekillerde etkilenecek. Özgürlük ve görevleriniz çatışabilir, durumu kurtarmak ve risk alıp yükselmek arasında karar vermeniz gerekebilir. Temmuz ayından itibaren hayatınızda yeni bir dönem hem de yıllardır arzu ettiğiniz bir şey nihayet olabilir ancak bu güçlü kare yüzünden bu değişim sizin önce zorlayacak, test edecektir. Yani, hayal ettiğim kadar basit değilmiş diyebilirsiniz.

21 Haziran dolunayı arkanızdan iş çeviren, dedikodu yapan kişilerin açığa çıkmasına sebep olacaktır. Ay sonuna doğru yorgun, halsiz, sıkıntılı ve depresif hissedebilirsiniz. Bu evrede manevi yerleri ziyaret etmek( türbe, kilise vs ) manevi kitaplar okumak, meditasyon veya benzeri ruhsal-dini çalışmalar yapmak fayda sağlayacaktır. Görülen rüya ve sembollerin not edilmesi sonrasında farkındalık yaratabilir. Bu dönemde olanı olduğu haliyle kabul etmek ve değişikliklere çok direnmemek iyi olacaktır.

Gökyüzünde oluşacak kare nedeniyle bu dolunay size iç dünyanızda kendi kendinize biçtiğiniz değeri sorgulatır. Size ağır bir moral bozukluğu ve ümitsizlik de getirebilir. O yüzden Haziran ayının daha pozitif olan ilk günlerini, ruhsal dünyanızda ve bilinç altınızda ne bozuksa onu tamir etmek için kullanın. Mümkünse kısa bir moral tatiline çıkın.

Total
14
Shares

Bir cevap yazın