yengeç

Yengeç

Sevgili Yengeç, Haziran ayı, Merkür retrosunun bitmesiyle sizi daha rahatlatacak ve olumlu etkileri başlatacak güzelliklere sahip. Mayıs ayından nispeten daha kolay diyebiliriz ama yine de çok gaza basmamak lazım. Bu ayın hemen başında, 5 Haziran günü  İkizler burcunda gerçekleşen yeni ay, sizin ruhsal hayatınızda ve bilinçaltınızda oluyor. Zaten siz sezgisel, derin bir Su burcusunuz, bu yeni ayın içindeki Neptün etkilerini de düşünürsek bir nevi kahin gibi olacaksınız derim. Eğer spiritüel konulara, medyumluk vs ilginiz varsa daha da artabilir veya yeteneğinizi keşfedebilirsiniz.

5 Haziran yeniayı etkisiyle derinleşmek, kendi iç dünyanıza dönmek için çok uygun enerjiler var. Manevi konular, yoga, meditasyon vs… gibi çalışmalarla ruhsal dünyanıza şifa verebilirsiniz. Bilmediğiniz bazı konuları öğrenebilirsiniz. Şifalanmak için 5-19 Haziran arası çok uygun enerjiler var.

Sağlığınız da buna bağlı olarak etkilenebilir. Örneğin, çok depresif bir ruh hali yüzünden daha çok hamur işi yer ve tombullaşabilirsiniz! Bu durum aşk hayatınızı da etkileyecek. Haziran ortalarında evli olsun, bekar olsun Yengeç burçları yanlarındaki kişiden sıkılabilir veya sürekli kavgacı bir ruh hali içinde olabilir. Karşınızdaki kişiyi o kadar çok test edersiniz ki, artık sizden kaçmaya başlar. Eğer bekarsanız, size yaklaşan kişilere aksileşebilir veya onlarla oyunlar oynamaya kalkabilirsiniz. Ruhsal veya psikolojik araştırma ve  tasavvuf gibi konulara yönelmeniz,  bu tarz kitaplar okumanız size iyi gelebilir.

16-20 Haziran arası anlaşma, sözleşme, ticaret ve parasal konularda kayıplar yaşamanız olasıdır. Dolandırılma, kandırılma veya kandırıp, dolandırıp yakalanma gibi etkisi yüksek enerjiler var. Bu süreçte temiz ve net adımlar atmaya çalışın.

21 Haziran’da gerçekleşecek bu dolunay, mavi ay olarak da değerlendiriliyor. Öncelikle Yay, İkizler, Başak ve Balık burçları ve yükseleni bu burçlardan olan kişiler  gökyüzünde o gün oluşacak kareden farklı şekillerde etkilenecek. Özgürlük ve görevleriniz çatışabilir, durumu kurtarmak ve risk alıp yükselmek arasında karar vermeniz gerekebilir. Temmuz ayından itibaren hayatınızda yeni bir dönem hem de yıllardır arzu ettiğiniz bir şey nihayet olabilir ancak bu güçlü kare yüzünden bu değişim sizin önce zorlayacak, test edecektir. Yani, umduğum kadar basit değilmiş diyebilirsiniz.

21 Haziran dolunayı iş yükünüzü arttıracaktır. Dosyalar, raporlar arasında yükünüz artarken çalışma arkadaşlarınızın gergin davranışları bir yandan patronun asık suratı bir yandan canınızı sıkabilir. Kendinizi yorgun, halsiz hissedebilirsiniz. Çalıştığınız bina, atelye vs değişebilir,yani bir muhite taşınabilir veya daha da ciddisi siz işinizden ayrılma kararı alabilirsiniz. Sabredin, kızmayın ve değişimi kabullenin. Yapabildiğinizin en iyisini yaparak geri çekilin. Obsesif, takıntılı veya aşırı duygusal bir tavır sizi geriletir ve zarar verir. Sağlığınıza dikkat edin! Doktor kontrolü yaptırmak, uzun süredir sizi sabahları öksürten sigaraya elveda demek veya yaz günlerini yüzerek geçirip, sağlıklı bir yaşama ‘merhaba’ demek için gökyüzü sizi destekliyor olacak.

Total
14
Shares

Bir cevap yazın