yay

Yay

Sevgili Yay, Haziran ayı, Merkür retrosunun bitmesiyle sizi daha rahatlatacak ve olumlu etkileri başlatacak güzelliklere sahip. Mayıs ayından nispeten daha kolay diyebiliriz ama yine de çok gaza basmamak lazım. Bu ayın hemen başında, 5 Haziran günü  İkizler burcunda gerçekleşen yeni ay, sizin için müthiş haberler getirebilir, en güzeli de evlilik veya iş hayatında verimli ortaklıklarla  ilgili olumlu veya yenileyici etkiler mevcut. Ancak nadiren görülen bir durum, yani sizin burcunuzda kısa süre içinde tekrar olan bir dolunay, sanki size zorla final yaptırır gibi. Eğer bir ay önce netlik kazanmamış veya teğet geçmiş bir husus varsa, bu kez artık kesin biter, netleşir veya sizi rahatlatarak hayatınızdan çıkıp gider. Bir daha da bu problem veya bu insan kolay kolay geri dönmez.

5 Haziran yeniayı evlilik, ortaklık ve ticari girişimler açısından yeni başlangıçlara uygun etkiler sunacaktır. Bekar ve sürüncemede olan bir flörtünüz varsa bir yıldırım nikahıyla bir günde evlenebilirsiniz. Bu etkileşim eş ya da ortağınızın hayatında yeni bir sürece girdiğinize işaret eder. Yurtdışına yerleşme ya da şehir değiştirme kararı alabilirsiniz. Yeni bir ortaklık teklifi alıp, işinizi büyütmeniz de mümkün. Eğer sorunlu ve boşanma sürecinde olan bir evlilik var ise, nihayet bu tarihten sonra da rahatça boşanabilirsiniz.

16-24 Haziran arası eşiniz ya da ortağınızla iletişimin artacağı bir süreçte olacaksınız. Tek başınıza iş yapıyorsanız ortaklık ve ticaret teklifi gelebilir. Hukuki bir süreçteyseniz iyi bir avukat ya da danışman bulabilirsiniz. Parasal konularda kredi, taksit, ödeme planı yapmak için uygundur.

21 Haziran’da gerçekleşecek bu dolunay, mavi ay olarak da değerlendiriliyor. Öncelikle Yay, İkizler, Başak ve Balık burçları ve yükseleni bu burçlardan olan kişiler  gökyüzünde o gün oluşacak kareden farklı şekillerde etkilenecek. Özgürlük ve görevleriniz çatışabilir, durumu kurtarmak ve risk alıp yükselmek arasında karar vermeniz gerekebilir. Temmuz ayından itibaren hayatınızda yeni bir dönem hem de yıllardır arzu ettiğiniz bir şey nihayet olabilir ancak bu güçlü kare yüzünden bu değişim sizin önce zorlayacak, test edecektir. Yani, hayal ettiğim kadar pembe bir senaryo değilmiş diyebilirsiniz.

21 Haziran dolunayı hiddet, öfke verecektir, zira tam tepenizde oluyor ve en çok sizi etkiliyor. Saçlarınız 18 Haziran’dan itibaren tel tel olabilir, yahu biraz sakin olun! Zira bu negatif enerjinizi spor, alışveriş, çapkınlık için kullanarak hayatınızı fiziksel ve ruhsal anlamda bir baskıdan kurtarabilirsiniz ancak limitlerinizi bilip, bu kavramların sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Azı karar çoğu zarar demişler. Ortaklık veya evliliğiniz can sıkıcı bir hal aldıysa yol ayrımına gidebilirsiniz. Fakat biraz zaman vermenizi, olayları detaylı şekilde konuşarak, anlayarak bu kararı almanızı öneririm.

Bir cevap yazın