Rahatlatıcı bir duşun ardından saçlarınızın mis kokusu eşliğinde yastığınıza kavuşmak günün en keyifli anlarından. O an hemen herkesin aklından en az bir kez "keşke bu koku hep saçlarımda kalsa" cümlesi geçmiştir. Ancak çevresel faktörler, kirlilik, ter ve sıcaklar nedeniyle ne yazık ki bu mümkün olmuyor. Peki yapabileceğiniz bazı küçük ama etkili ipuçları olduğunu söylesek?

Kapak fotoğrafı: @libbycarradice

İşte her zaman güzel kokan saçlara kavuşmak için uygulayabileceğiniz öneriler:

Saç mistleri ve saç parfümleri kullanın.

Kolay olanla başlayalım. Pek çok parfüm markası artık aynı kokunun saçlarınız için de uygun olan mistlerini ve parfümlerini üretmeye başladı. Kokunuzu seçin ve çantanızdan ayırmayın.

@pernilleteisbaek

Şampuanınıza küçük bir dokunuş yapın.

Saç tipinize uygun en iyi kokuya sahip şampuanı bulmak için denemeler yapabilirsiniz. Ya da saçınıza iyi gelen ancak koku açısından mucizeler yaratmayan şampuanınıza az miktarda lavanta yağı ya da doğal gül suyu ekleyebilirsiniz. Vanilya kokusunu seviyorsanız o da seçenekler arasında!

Duş sonrası saç bakımında saçınızı kokularla destekleyin.

Duşun ardından ıslak saçlarınızı taramadan önce Hindistan cevizi yağı, gül yağı ve lavanta yağı gibi güzel kokulu doğal yağlarla saçlarınızı hem nemlendirin hem de mis gibi kokmasını sağlayın. Ayrıca duşun ardından kullanılan durulanmayan saç kremleri de saçlarınızdaki o yeni yıkanmış mis kokuyu muhafaza eder. Elektriklenmeyi önlemeleri de bonus!

@ninasuess

Saç spreyleri ve kuru şampuanların gücü!

Saç şekillendirici spreyler mükemmel kokularıyla da dikkat çekiyor. Elektriklenmeleri önlemek için kullandığınız saç spreylerini az miktarda saç uçlarınıza sıkarak mis kokulu saçlara kavuşabilirsiniz. Aynı şekilde kuru şampuanlar da bu konuda bir hayli başarılı seçenekler arasında.

Saç fırçasına parfüm!

Parfümün içerisindeki alkolün saçlarınıza zarar vermemesi için doğrudan saça uygulama yapmaktansa saç fırçanıza sıkacağınız koku, saçlarınızın gün içinde kusursuz kokmasını sağlayacak.