Tüm saç modellerini denedikten sonra artık yüz şekliniz için en uygun modeli uygulmaya karar verdiyseniz bu liste tam size göre! İşte ünlülerin saç stilistlerinin önerileriyle; her yüz şekline uygun en iyi saç kesimleri:

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ

KALP YÜZ ŞEKLİ

Ünlülerin saç stilisti Johnny Lavoy’a göre, kalp yüzler geniş alınlarını kapatacak şekilde kahkül kısalığında perçemleri ve bol katlı kesimleri tercih etmeliler. Dalga yerine doğal bir tarz tercih etmeliler.

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (1)

Reese Witherspoon

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (2)

Jessica Biel

OVAL

Oval bir yüze sahipseniz şanslısınız! Potempa özellikle kısa kesimlerde dalgaların; oval yüzlerde çok başarılı gözüktüğünü belirtiyor. Kerry Washington’ın saçlarında olduğu gibi!

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (3)

Jessica Alba

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (4)

Kerry Washington

UZUN

Ünlü saç stilistlerinin hepsi, omuz hizasına gelen saçların uzun yüzlerde mükemmel durduğu konusunda birleşiyorlar. Özellikle Carrie Underwood ve Kristen Wiig’in yaptığı gibi dalgalarla kullanmalısınız saçlarınızı.

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (5)

Carrie Underwood

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (6)

Kristin Wiig

KARE

Kare yüzler için her zaman dağıtılmış bob modeli saçın işe yaradığını belirtiyor Enzo Angileri. Zira dağınık dalga uçlar, yüzünüzün köşelerini yumuşatıyor. İlla uzun saç kullanmak istiyorsanız, Olivia Wilde’ın yaptığı gibi dışa yönlendirilmiş uzun katlar kullanın.

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (7)

Olivia Wilde

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (8)

Keira Knightley

ELMAS

Serafino elmas şeklinde yüze sahip olanlar için özellikle başın tepe kısmındaki saçların hacimli olması gerektiğini; bunun çene bölgesini yumuşatacağını vurguluyor. Özellikle aşağıdaki jenna Dewan örneğindeki gibi bob modeli saçlarınızın tepesini kabartıp; saçınızın bir kısmını kulak arkasına alma taktiğini uygulayarak etkileyici görünebilirsiniz.

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (9)

Ashley Greene

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (10)

Jenna Dewan

YUVARLAK

Ünlülerin saç stilisti Sarah Potempa’ya göre, yuvarlak yüzlere katları az ve bu katların uzun ve gevşek bırakıldığı saçlar kullanılmalı; zira bu model boynunuzu ve çene kısmınızı daha uzun gösteriyor.

Bir başka saç gurusu Kristan Serafino ise yuvarlak yüzler için uzun bob modelini öneriyor.

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (11)

Miranda Kerr

HER YÜZ ŞEKLİNE UYGUN EN İYİ SAÇ KESİMLERİ (12)

Chrissy Teigen

Total
3
Shares

Bir cevap yazın