Bu 5 hataya düşüyorsanız, muhtemelen ilişkinin kötüye gitmesinin sorumlusu siz olabilirsiniz. İlişkinizin bitme nedeni siz misiniz?

1- Yaramaz Sırlarınızı Arkadaşlarınla Paylaşmanız

Sizi sevgilinizden çok daha iyi tanıyan dostlarınızın olması aslında biraz tehlike potansiyeli taşıyor. Çünkü ilişkinizdeki sırları dostlarınızla paylaşmanız, zaman içerisinde can sıkıcı bir durum oluşturabilir ve ilişkinize zarar verebilir. Özellikle de seks sırlarınızı arkadaşlarınızla paylaşmamanızda fayda var. Sevgilinizin sizin yatak sırlarınızı kendi arkadaşlarıyla paylaştığını düşünsenize…Bu elbette hoş olmayacaktır.

Son bir tüyo daha: Erkekler ilişkideyken, kendilerini partnerleriyle beraber ayrılmaz bir takım olarak görme eğilimindedirler. Bu uyumu bozmamaya özen göstermelisiniz.

2- Onu Değiştirmeye Çalışmanız

Bizi mutlu etmeyeceğinden emin olmadığımız şeylere kalkışmak konusunda çekimser davranırız. Bu konuda dürüst olalım. Kendimizi sürekli olarak mutlu olmak için motive eder, davranışlarımızı da bu çıkar doğrultusunda şekillendiririz. Ama erkekler şekillendirmeye gelmez! Onu kontrol etme çabalamak, giyimine karışmak, davranışlarını eleştirmek ve kısıtlamak ya da olamayacağı bir insana çevirmeye gayret etmek ters tepecektir.

Eğer hayatı onunla beraber yaşamayı gerçekten düşünüyorsanız, sizi mutlu eden huylarına ve davranışlarına odaklanmanız gerek. Eğer sizi mutlu edemiyorsa ya da hareketleri ilişkide kendinizi önemsiz hissetmenize neden oluyorsa, en mantıklısı bu ilişkiyi bitirmek. Bazı şeyleri zorlamaya çalışmak her şeyden önce sizi yıpratacaktır.

3- Cinselliğe Gereken Önemi Vermemeniz

Bir kadın bir erkeğe aşık olduğu zaman, onun için neredeyse yapamayacağı şey yoktur. Onu mutlu etme fikri bile oldukça keyifli gelir.

Aynı duygular seks için de geçerli. Aşkta bazen öylesine kendinizden geçersiniz ki, onu düşünecek gücünüz kalmayıncaya kadar seks yapmak istersiniz. Bu duygu yoğunluğunun sonsuza kadar süremeyeceği öne sürülebilir. Ancak bu türlü bir sonsuzluğa inanmamanız, daha yolun başındayken ona olan hislerinizi yıpratacaktır. Romantizmin en önemli kaynaklarından birisinin de yatak odasında saklı olduğunu unutmamalısınız. Seks sadece ikinize özel ve sadece ikinizin paylaşabileceği bir dünya konumunda. Bunu asla unutmamalısınız.

4- Sosyal Medya ve Teknoloji Bağımlılığı

İlişkide bireylerin kendilerine Facebook, Pinterest, Instagram ya da Twitter gibi sosyal ağlarla alternatif bir evren yaratma çabası zamanla ilişkiyi yıpratabilir. Eğer ilişkiden tatmin edici ve olumlu geri dönüşün alınması umuluyorsa, saatlerce teknolojinin içerisine gömülmek biraz mantıksız. Başkalarının kedileri, alışveriş merakları, mutlu aile fotoğrafları ile örülü paralel bir evren, zamanla ilişkinin katili olabilir. Onların hayatlarını gözetlerken, kendinin ve sevgilinin hayatını atlayabilirsiniz. Bu dengeyi iyi ayarlamanız gerekiyor.

5- İlgi Alanlarını Kavrayamamanız

Sizde gerçekten ne buluyor? Bunu en iyi sizin bilmeniz lazım. Sezgileriniz sayesinde kolaylıkla çözebileceğiniz bu gizemi yeterince kavrayamıyorsanız, onun taleplerini de karşılamanız pek mümkün olmayacaktır. Aynı durum partneriniz için de geçerli. Bu noktanın atlanması, zaman içerisinde ilişkide tatminsizliklerin doğmasına neden olacaktır.

Partnerinizin ve sizin kendinize ait kişisel dünyalarınızın, dolayısıyla da kişisel hobilerinizin olduğunu unutmamalısınız. Örneğin pazar günleri futbol izlemek isteyen sevgilinizi sudan sebeplerle bu zevkinden alıkoymaya çalışmanız oldukça yıpratıcı sonuçlar doğurabilir. Unutmamalısınız ki, o da aslında asla hoşlanmadığı birçok aktivitenize saygı duymalı.

Total
2
Shares

Bir cevap yazın