“İlk randevuda ne konuşulur ki?” diyorsanız, işlerinizi kolaylaştıracak 10 konu önerimiz var. İşte ilk buluşma için 10 konu önerisi:

İLK BULUŞMA İÇİN 10 KONU ÖNERİSİ fds

 

1- Soru sorma oyunu

İşe biraz eğlence katmaya ne dersiniz? Biraz da hızlanmaya tabii. “Hadi birbirimize soru soralım”, diyerek girişeceğiniz bu oyunda sırayla birbirinize hayata dair sorular sorabilirsiniz. Soruların anlamlı olması gerekmiyor. “Bezelye mi yoksa biftek mi” sorusu da olabilir; tatil hayalleri de ya da koltukların rengi de…Birisi sorusunu sorar; diğer yanıtlar ve sıra ona geçer. Tempoyu korumak ve yaratıcı & eğlenceli sorular türetmek şart. Eğer yeterince hızlı olursanız hem zaman hızlıca geçer hem de üzerine konuşulabilecek yüzlerce konu açılır.

 

 

2- Zor sorular sor

Nerede doğduğu ya da nelerden hoşlandığından ziyade, ona ilk randevularda genellikle es geçilen ciddi soruları yöneltebilirsiniz. En büyük pişmanlığı ne olabilir? Hayatta başına gelen en kötü olay ne? Bu sayede onu keşfetmeniz  kolaylaşacaktır.

 

 

3- Etraftakileri çekiştir

Aklınıza konuşacak hiçbir şey gelmiyor mu? O halde yan masadaki çifte bir göz gezdirin. Muhabbetlerini dinleyebilir ve onların konuşmaları üzerinden bir konu açabilirsiniz. Dedikodularını da yapabilir ya da gülecek bir şeyler çıkarabilirsiniz.

İLK BULUŞMA İÇİN 10 KONU ÖNERİSİ d

 

4- “Hayallerindeki hayat nasıl bir şey?”

Bu konu açıldığında, karşınızdaki insanın umutlarını, hayallerini ve beklentilerini daha yakından tanıma fırsatı bulursunuz. Onun harika hayat tanımı, onu nelerin mutlu ettiğini ve neleri önemsediğini de öğrenme fırsatı sunacaktır. Bilgilendirici olduğu kadar eğlenceli de olabilir.

 

 

5- Eski randevularını sorun

Bu konunun açılması masada işlerin biraz daha rahatlamasına yol açabilir. Geçmişte yaşanan talihsiz randevular, üzerinden zaman geçmesinin ardından gülünesi hikayelere dönüşebilir. Daha önceki anılar üzerinden samimi ve komik sohbetler yapmak, ikinizin arasındaki samimiyeti de perçinleyecektir.

6- “Dünyanın sonu nasıl olacak?”

Zombi saldırısı mı yoksa göktaşı çarpması mı…Konu korkunç ve bir o kadar da saçma gibi görünse de her zaman ilgi çekicidir. Herhalde dünyadaki herkes dünyanın sonunu hayatında bir kere de olsa düşünmüştür. O yüzden muhabbetin tıkanması ya da tepkisiz kalınması çok da ihtimal dahilinde değil. Ayrıca bu muhabbeti “Son 5 dakikan olsa ne yapardın?” ya da “Dünyanın son gününü kiminle geçirmek isterdin?” gibi birçok konu ile de bağlayabilirsiniz.

İLK BULUŞMA İÇİN 10 KONU ÖNERİSİ 5465

7- En sevdiğin müzik

Bu biraz daha kişisel bir mevzu. Favori müziklerini ya da playlist’ini sormak, bazı insanların ruhunun derinliklerine dalmak kadar etkili olabilir. Dinlediği müziklerden belki de çıkarabileceğiniz çok şey vardır.

 

 

8- Matrix meselesi: Kırmızı hap mı mavi hap mı?

“Matrix’i izlemedim.” derse yapacak bir şey yok elbet.O yüzden bu konu sadece Matrix izleyicilerini kapsıyor. Ama “kırmızı hap vs. mavi hap” konusu derin ve felsefi bir konunun açılmasını sağlayabilir. Onun hayata nasıl baktığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca gerçeklerle ne denli yüzleşebileceği de açıklığa kavuşacaktır.

 

 

9- Zaman yolculuğu meselesi

Zaman yolculuğu bir hayli geniş bir konu olduğu için ilgi çekici de olabilir. Ayrıca, bu konu sayesinde karşınızdakinin gelecek mi yoksa geçmiş odaklı mı olduğunu da öğrenebilirsiniz.

 

10- Her konuyu tükettiyseniz: Uzaylılar!

Uzaylılara inanır mısınız? Neden evet, neden hayır? Bazen elle tutulur konulardan çıkıp inanç sistemlerini konuşmak da faydalı olabilir. Uzaylılardan evren hakkındaki düşüncelerine kadar birçok konuya geçiş yapabilirsiniz.

 

Total
7
Shares

Bir cevap yazın