randevu-x

Hesabı erkeğin ödeyeceğini düşünmeniz

Her yemeğe çıktığınızda hesabı ikiye bölmek zorunda değilsiniz, ama yine de ödemeyi önererek jest yapabilirsiniz.

Arkadaşlarınızı çağırmanız

İkinci içkinizi ısmarladığınız sırada en yakın arkadaşınız size yakın olduğunu ve ona katılmanızı istediğini söylüyor. Yemeğe çıktığınız erkeği sizinle sürüklemek yerine ya geceyi erken sonlandırın ya da arkadaşınıza gelemeyeceğinizi söyleyin.

Sürekli kendinizden bahsetmeniz

Tamam, karşınızdaki hobilerinizi ve sizin nasıl biri olduğunuzu merak ediyor. Yine de sürekli kendinizden bahsetmenize gerek yok. Daha ilk yemekte hakkınızdaki her şeyi öğrenmek zorunda değil. Biraz gizem iyidir.

Eski sevgililerinizi anlatmanız

Geçmişte sevgilileriniz olduğunu biliyoruz, ama bunu yemekte anlatmak zorunda değilsiniz. Nasıl arkadaş olduğunuzu ve hayatınıza devam ettiğinizi karşınızdaki dinlemek zorunda değil.

Sürekli telefonunuzun ekranına bakmanız

Eğer google’da konuştuğunuz konuya dair bir şey aratıyorsanız sorun yok. Ama yemek esnasında telefonunuza gelen her mesaja cevap verip onun sözünü yarıda kesiyorsanız sinirlenmekte haklı. Siz en iyisi telefonunuzu çantanızdan hiç çıkarmayın.

Dedikodu yapmanız

Bu sadece randevular için geçerli değil. Kimse sürekli dedikodu yapan biriyle takılmak istemez. Onların da arkasından konuştuğunuz izlenimi verirsiniz. Randevuda konuştuklarınızı ertesi gün arkadaşlarınıza anlatacağınızı düşünmesini istemezsiniz.

İçkiyi fazla kaçırmanız

Sınırınız iki kadeh mi? Öyleyse daha fazla içmeyin. Eğer karşınızdaki sizden daha çok içiyorsa ona ayak uydurmaya çalışmayın. Onun da yavaşlaması gerektiği kesin!

Kıyafetinize özen göstermemeniz

Eğer akşam randevuya çıkacağınızı önceden biliyorsanız eve uğrayıp üstünüzü değiştirebilecek vakit ayırın.  Ofis kıyafetlerinizle gitmek yerine gerçekten de bu randevu için emek sarf ettiğinizi ona gösterin.

Başkalarıyla görüştüğünüzü söylemeniz

Eğer ilk randevunuz ise başka insanlarla da görüştüğünüzü düşünebilir. Bu konuda çok fazla detay vermenize gerek yok. Bildiklerinizi kendinize saklayın.

Randevunun sonunda el sıkışmanız

Her randevu bir öpücükle sona ermez. Siz yine de sanki bir iş anlaşmasını sonlandırır gibi el sıkışıp ‘Seninle tanıştığıma memnun oldum’ demekten kaçının. En azından uygun bir kucaklaşmayı deneyebilirsiniz.

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın